skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌و‌کار

حبیب آرین کارشناس بازار سرمایه

حبیب آرین کارشناس بازار سرمایه

پیوست عملکرد نمادهای حوزه فاوا را بررسی می‌کند

سخت‌افزار و تجهیزات، بدترین عملکرد در میان تمامی صنایع فعال در بازار سرمایه را به ثبت رساندند

حبیب آرین کارشناس بازار سرمایه
حبیب آرین
کارشناس بازار سرمایه

۱۴ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در چند روز اخیر شاهد گزارش عملکرد یک‌ماهه بیشتر نمادهای حاضر در حوزه فاوا بودیم. عمده گزارش‌های منتشرشده در این نمادها، گزارش‌هایی مثبت بودند که از افزایش فروش و درآمد این نمادها خبر می‌دادند. با این حال این گزارش‌ها نتوانست اثر مثبت چندانی بر وضعیت قیمت این نمادها بگذارد و مانند روزهای اخیر عمده این نمادها، همراه با کلیت بازار روزهای منفی را پشت سر گذاشتند.

به گزارش پیوست، در هفته‌ای که گذشت سخت‌افزار و تجهیزات بدترین عملکرد را در میان تمامی صنایع فعال در بازار سرمایه به ثبت رساندند. این گروه با منفی ۷.۵۶ درصد بیشترین افت را در میان تمامی گروه‌ها به ثبت رساند. گروه تجهیزات مخابراتی نیز با منفی ۴.۴ درصد در چهار صنعت با بدترین بازدهی قرار گرفته است. صنعت مخابرات نیز در این چند روز عملکرد ضعیفی داشت و بازدهی منفی ۲.۱۶ درصد را به ثبت رساند. صنعت نرم‌افزار و خدمات نیز به همین ترتیب بازدهی منفی ۱.۱۶ درصد را کسب کرده است.

گروه‌ها

در گروه مخابرات به جز آسیاتک با منفی ۳.۵ درصد مابقی نمادهای گروه در طول هفته گذشته در برابر ریزش‌های بازار مقاومت کرده و بازدهی محدود مثبت را به ثبت رساندند. نمادهای لکما و لپارس در گروه تجهیزات مخابراتی نیز روندی منفی داشتند و به ترتیب ۰.۲۷ و ۴.۳۲ درصد افت قیمت را نشان می‌دهند.

در گروه سخت‌افزار و تجهیزات نیز همگی نمادها قرمزپوش بودند تا این گروه هفته‌ای خونین را پشت سر گذاشته باشد.

مداران، مرقام، مفاخر و مادیرا به ترتیب با منفی ۷.۶۲، ۳.۹۲، ۶.۷۷ و ۵.۵۷ از بدترین عملکردها در میان تمامی نمادهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بودند.

شرکت‌های ارتباطات و فناوری ارتباطات در بورس

گروه نرم‌افزار و خدمات نیز به جز نمادهای سیستم و اوان، آپ و سیستم دیگر نمادهای گروه با افت قیمت روبه‌رو شدند.

عملکرد ۶ ماهه

با انتشار گزارش عملکرد یک‌ماهه شهریورماه بسیاری از نمادهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تصویر روشنی از عملکرد این شرکت‌ها در ۶ ماهه‌ای که از ابتدای سال گذشته ترسیم می‌شود. در زیر عملکرد برخی از این نمادها بررسی شده است.

آپ: بر اساس گزارش یک ماه شرکت آسان پرداخت پرشین درآمد شرکت از محل فروش پین و اعتبار در شهریورماه ۵۸۹ میلیارد تومان است که ۱۰ درصد بیشتر از متوسط ماهانه است. این شرکت در مجموع ۶ ماه به فروش ۳۵۶۸ میلیارد تومانی رسیده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

آسیاتک: شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در ۶ ماهه گذشته ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

های‌وب: شرکت داده‌گستر عصر نوین در ۶ ماهه سال جاری ۱۹۱۵ میلیارد تومان درآمد فروش داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد رشد داشته است.

تپسی: ضمن اینکه این نماد قرار است ۱۶ مهرماه بازگشایی شود، گزارش عملکرد این نماد نشان می‌دهد این شرکت در ۶ ماهه سال جاری ۲۵۶ میلیارد تومان درآمد فروش داشته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۳۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

https://pvst.ir/db2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو