skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پیشنهاد وی‌پی‌ان در صفحه جست‌وجوی فارسی گوگل

۱۵ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پرطرفدارترین موتور جست‌وجوی جهان یعنی گوگل در صفحه اصلی جست‌وجوی فارسی وی‌پی‌ان برای کاربران تبلیغ می‌کند.

به گزارش پیوست، گوگل به تازگی لینکی به صفحه اصلی جست‌وجوی فارسی خود اضافه کرده است که کاربران را به اپلیکیشن Outline از گوگل هدایت می‌کند.

صفحه جست‌وجوی گوگل به زبان فارسی که وی‌پی‌ان Outline را به کاربران پیشنهاد می‌دهد.

اوت‌لاین اپلیکیشن و خدمتی از گوگل و ساخته بخش Jigsaw این شرکت است که امکان ساخت و راه‌اندازی یک سرور شبکه خصوصی مجازی (VPN) را برای کاربران فراهم می‌کند.

توجه داشته باشید که این ابزار اپلیکیشن وی‌پی‌ان محسوب نمی‌شود و در واقع بستری برای ساخت وی‌پی‌ان است. اوت‌لاین ابزاری متن‌باز یا اوپن سورس است که با استفاده از سرور‌های شدوساکس (Shadowsocks) چندین ارائه‌دهنده ابری خدمات مطمئنی به کاربران ارائه می‌دهند و افراد یا سازمان‌ها با پرداخت هزینه‌ای ماهانه می‌توانند یک سرویس VPN راه‌اندازی کنند.

شدوساکس یکی از پروتکل‌های رمزنگاری است که برای دور زدن سانسور شدید اینترنتی به ویژه در چین استفاده می‌شود و به گفته گوگل، محدودسازی یا قطع دسترسی به این خدمات برای دولت‌ها بسیار دشوار است.

بر اساس اطلاعاتی که در وب‌سایت اوت‌لاین اعلام شده، این خدمت از زیرساخت‌های ابری شرکت‌هایی مثل Digital Ocean، آمازون (AWS) و گوگل کلاود پشتیبانی می‌کند و کاربران با حدود پنج دلار یا کمتر می‌توانند از طرح‌های ارائه‌دهندگان خدمات ابری استفاده کنند.

پس از خریداری طرح و راه‌اندازی VPN، می‌توانید با یک کلید دسترسی منحصر‌به‌فرد و از طریق اپلیکیشن کلاینت اوت‌لاین به سرورهای خارجی متصل شوید و در نتیجه فیلترینگ را دور بزنید. همچنین پس از اتصال می‌توانید با ساخت کلید دسترسی جدید، به دوستان یا همکاران‌تان هم اجازه دسترسی بدهید.

بسیاری معتقدند گوگل با ارائه چنین خدماتی به کاربران ایرانی ممکن است به هدف بعدی ماشین فیلترینگ دولت تبدیل شود.

https://pvst.ir/db4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو