skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۰۵ مهر ۱۴۰۱

۱۱ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نسخه صوتی پیوست ۱۰۵

شماره مهرماه پیوست در حالی آماده چاپ شد که هنوز موضوع قطع اینترنت و فیلترینگ گسترده پلتفرم‌های مختلف پیش نیامده بود. به همین دلیل در شماره ۱۰۵ پیوست ردپایی از این موضوعات مهم دیده نمی‌شود.

پیوست برای شماره مهر خود به توسعه فیبر نوری در کشور و برنامه وزارت ارتباطات در این زمینه پرداخته و با تیتر «شکست نور از زمان» هم تاریخچه تلاش‌ها برای توسعه ارتباطات ثابت در ایران را بررسی کرده و هم به مشکلات برنامه جدید دولت در این زمینه پرداخته است. در پرونده‌ای که برای موضوع فیبرنوری تدارک دیده شده، گفت‌وگوهایی با معاون شبکه مخابرات، معاون رگولاتوری و معاون شرکت زیتل نیز گنجانده شده است.

توضیح ضروری اینکه از شماره ۱۰۵ پیوست، بخش پرونده به صورت یک فرم مستقل با نام «ذره‌بین» در میانه مجله قرار گرفته است.

در فرم گزارش ماه که مانند همیشه اولین بخش مجله است، گزارش‌هایی درباره افزایش قیمت تلفن ثابت و مشکلات اینترنت در تابستان امسال و تصویب بخشی از طرح صیانت در شورای عالی فضای مجازی منتشر شده است.

در بخش باشگاه مدیران، ابتدا دوران کاری ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری مرور شده و پس از آن استارت‌آپ هومکا و شرکت سینداد معرفی شده‌اند.

در بخش خدمت و تجارت گزارش‌هایی درباره تجارت الکترونیکی ایران و کمیسیون ملی اقتصاد دیجیتالی منتشر شده و همچنین گفت‌وگویی با رئیس سابق مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و مدیرعامل توسن تکنو در این فرم قرار دارد.

از شماره ۱۰۵ پیوست، موضوعات مرتبط با رمزارزها و بلاک‌چین در فرمی جداگانه منتشر می‌شود. در اولین گزارش‌های این فرم مصوبه استخراج رمز، نگاهی به زمین بازی بیت‌کوین و ارز دیجیتالی بانک مرکزی مورد توجه قرار گرفته‌اند.

تغییر دیگر پیوست، حذف فرم راه‌ حل است و مطالب مرتبط با این موضوع از این به بعد در سایت پیوست منتشر می‌شوند.

در فرم حقوق فناوری مانند همیشه ابتدا نگاهی به موضوعات روز کشور در زمینه ارتباطات داشته‌ایم و پس از آن نگاهی حقوقی به حکمرانی داده، بلاک‌چین و نرم‌افزارهای متن‌باز منتشر شده است.

بخش جهان نیز یک پرونده مفصل درباره وب ۳ دارد. به همراه جهان‌نما و راهبرد که بخش‌های دیگر این فرم هستند.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۰۵ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+ نسخه متنی شماره ۱۰۵ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/d9u

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو