skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلیس اینترپل به دنبال هم‌بنیان‌گذار ترا

۶ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پلیس اینترپل با صدور هشدار از آژانس‌های امنیتی سراسر جهان خواسته تا دو وان، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل ترا فورملبز (Terraform Labs) را دستگیر کنند. با این همه وان می‌گوید فراری در کار نیست و در صورت نیاز با نهاد‌های امنیتی همکاری می‌کند.

ترافورملبز صادرکننده رمزارز پایدار ترا (UST) است که در ابتدا همانند تمام رمزارزهای پایدار قیمتی برابر با دلار داشت اما با فاصله گفتن از دلار به بحرانی باورنکردنی برای بازار رمزارزها تبدیل شد.

دادستان‌های کره جنوبی می‌گویند پلیس اینترپل این هفته با صدور «هشدار قرمز» از آژانس‌های امنیتی سراسر جهان خواسته تا برای دستگیری وان تلاش کنند. اینترپل هنوز به درخواست برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است اما وب‌سایت پلیس بین‌الملل چنین هشداری را برای وان صادر کرده است: «از نیروهای امنیتی سراسر جهان می‌خواهیم تا فردی در معرض استرداد، تسلیم یا اقدامی مشابه قانونی را ردیابی و دستگیر کنند.» چنین هشداری معمولاً برای افراد فراری صادر می‌شود.

اما فراری که وان آن را تکذیب می‌کند به چه دلیل است؟ او کسی است که رمزارزهای UST و لونا را در پیش از اوج گرفتن و سپس در هنگام سقوط‌شان رهبری می‌کرد. این دو سکه با فروپاشی تاریخی خود حدود ۶۰ میلیارد دلار سرمایه بازار کریپتو را نابود و جریانی که پس از آن شکل گرفت تمام اکوسیستم رمزارزی را متاثر کرد. گفته می‌شود در زمان فروپاشی این دو رمزارز وان در سنگاپور بوده و نیروهای امنیتی مدعی‌اند در حال حاضر اطلاعاتی از مکان او در دست نیست.

دادستان‌های کره جنوبی ابتدای ماه جاری با استناد به نقض قانون بازارهای سرمایه این کشور، حکمی را برای دستگیری وان صادر کردند. با این حال و با گذشت چندین روز، وان همچنان تمایلی به بازگشت به کره جنوبی نشان نداده است.

دادستان‌های کره جنوبی پس از صدور حکم دستگیری از وزارت خارجه کره جنوبی خواستند تا برای جلوگیری از فرار بیشتر، پاسپورت وان را باطل کنند. عدم همکاری وان باعث شده تا دادستان‌ها برای دستگیری به پلیس اینترپل روی آورند.

با این حال وان می‌گوید فراری در کار نیست و او همکاری لازم را به عمل آورده است. او می‌گوید هیچ هشداری برایش صادر نشده و با اینکه نام او در لیست هشدار قرمز اینترپل مشاهده نمی‌شود، روزنامه وال‌استریت می‌گوید اکثر هشدار‌های این‌چنینی علنی نمی‌شوند.

وان می‌گوید: «بله همان‌طور که گفتم هیچ تلاشی برای مخفی کردن نداشتم. من پیاده به خرید می‌روم و امکان ندارد دوربین‌های امنیتی در چند هفته گذشته مرا شناسایی نکرده باشند.»

وان هفته گذشته نیز در توییتر مدعی شد به هیچ وجه فراری نیست و در صورت درخواست آژانس‌های دولتی، با آنها به طور کامل همکاری می‌کند.

منبع: Gizmodo

https://pvst.ir/d8a

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو