skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مشهد، بارسلون و جیلانگ برندگان مسابقه شهری کینتکس کره جنوبی شدند

۱۶ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مشهد

شهر مشهد به عنوان یکی از برندگان مسابقه شهری در کنار بارسلون اسپانیا و جیلانگ استرالیا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری مشهد، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، مهدی بدیع فرخد، درباره حضور ایران در مسابقه شهری کینتکس کره جنوبی گفت: نامه‌ای از مرکز همکاری پیشرفت و تحول ریاست‌جمهوری دریافت کردیم که در آن پیشنهاد شده بود، شهرداری مشهد در نمایشگاه بین‌المللی کینتکس کره جنوبی شرکت کند. این نمایشگاه در حوزه آسیا-پاسفیک، یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای مرتبط با شهر هوشمند است و تاریخ برگزاری آن ۹ تا ۱۵ شهریورماه بود. در این نمایشگاه دولت‌ها و شرکت‌های خصوصی حضور داشتند و برای شهرداری‌ها نیز بخشی به نام مسابقات شهری اختصاص داده شده بود.

او ادامه داد: پروژه‌هایی که ما برای این نمایشگاه پیشنهاد دادیم، سه سامانه سیستم هوشمپ، پایش آلایندگی هوا و سامانه طراحی فضای سبز بود. سامانه هوشمپ، اپلیکیشن موبایلی است که با استفاده از آن شهروندان می‌توانند درخواست خود را مبنی بر جمع‌آوری زباله خشک ثبت کنند تا در زمان مشخص خودرو جمع‌آوری پسماند به منزل آنان مراجعه کرده، پسماند و زباله خشک را تحویل گرفته و مابه‌ازای آن کیف پول شهروند شارژ شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: سامانه پایش آلایندگی هوا نیز آنالایزری است که داده‌های آلایندگی خودرو را جمع‌آوری و به اپلیکیشن موبایلی ارسال می‌کند. در این برنامه، شاخص‌ها و استانداردها از پیش تعریف شده و بر اساس داده‌های ورودی، هر آیتم آلاینده‌ای که بیش از حد مجاز باشد به مالک خودرو هشدار می‌دهد. البته توسعه این سامانه نیز دیده شده و در فاز بعدی قرار است برنامه را به سامانه استعلام معاینه فنی متصل کنیم تا در صورتی که چنین تخلفاتی اتفاق افتاد و راننده اقدامی در راستای حل مشکل انجام نداد، به فرد خاطی برای معاینه فنی خودرو اخطار دهد.

بدیع‌فرخد بیان کرد: در سامانه طراحی فضای سبز، شهروندان می‌توانند درخواست کاشت و جابه‌جایی مکانیزه نهال را ثبت کنند؛ از سویی دیگر شهروندانی که فضای سبز محله یا معبر مقابل خانه‌شان را آبیاری کنند از امتیازاتی مانند تخفیف عوارض نوسازی استفاده خواهند کرد. از دیگر قابلیت‌های این سامانه، ثبت اسم یک فرد تازه متولدشده یا تازه‌درگذشته برای کاشت نهال به نام اوست.

او همچنین توضیح داد: در پایان این نمایشگاه، مشهد به عنوان یکی از برندگان مسابقه شهری در کنار بارسلون اسپانیا و جیلانگ استرالیا قرار گرفت.

https://pvst.ir/d4w

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو