skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: پلتفرم‌ها باید سرویس‌های متنوع‌تری به زوار اربعین ارائه دهند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۲ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

عیسی زارع پور

وزیر ارتباطات اعلام کرد خدماتی که برای زائران اربعین حسینی (ع) فراهم می‌شود باید از اینترنت فراتر رود و پلتفرم‌ها باید سرویس‌های متنوع‌تری به زوّار ارائه کنند.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تلاش می‌کنیم سال به سال با توسعه بیشتر ابزارهای فناورانه، خدماتی را برای زائران اربعین از قبل سفر تا پایان سفرشان فراهم کنیم.

او در رویداد «همگام با اربعین، همراه با فناوری» که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد گفت: دولت همه ظرفیت‌هایش را پای کار آورده که سفر اربعین را تسهیل کند. رئیس‌جمهور نیز تاکید کرده ظرفیت همه وزارتخانه‌ها بسیج شود. به عنوان خانواده فاوا می‌خواهیم با خدمات فناورانه ظرفیت‌های مردمی را انسجام بخشیم که اثربخشی آنها بیشتر شود و با ابزار فناوری سفر را برای زوار تسهیل کنیم.

زارع‌پور ادامه داد: امسال تلاش می‌کنیم خدمت فناورانه را چند پله ارتقا دهیم. سال‌های گذشته انتظار می‌رفت اینترنت تامین شود اما ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌شود سفر را بیش از این تسهیل و شیرین کنیم.

به گفته وزیر ارتباطات، این وزارتخانه برنامه دارد برای سال‌های آینده اینترنت پرسرعت را به کمک فیبرنوری در مسیر پیاده‌روی زائران فراهم کند.

او همچنین از دستگاه‌های حاکمیتی خواست داده‌هایی را که پلتفرم‌ها برای ارائه خدمات خود نیاز دارند در اختیارشان قرار دهند و از پلتفرم‌ها خواست داده‌ها را میان یکدیگر تبادل کنند.

در این رویداد همچنین امیر محمدزاده لاجوردی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در مورد اینترنت زائران توضیح داد: بالون ارتباطی سمت مرز مهران برای زائران قرار داده شده است. همچنین از مرز مهران تا نجف در سه شهر وای‌فای رایگان ارائه می‌شود. از نجف تا کربلا اینترنت رایگان بر بستر وای‌فای در اختیار زوار قرار می‌گیرد.

در این مراسم، تعدادی از پلتفرم‌ها محصولات خود را برای وزیر ارتباطات معرفی کردند. این محصولات خدماتی از جمله خدمات مکان‌یابی جمعی، خدمات مربوط به موکب‌ها، رزور ناوگان حمل‌ونقل و… را شامل می‌شد. در این میان، پیام‌رسان سروش‌‌پلاس اعلام وضعیت زائر و تماس تلفنی رایگان از طریق اپلیکیشن را معرفی کرد. پیام‌رسان بله نیز سرویس اعلام وضعیت زائر خود را معرفی کرد. یکی از پلتفرم‌های حاضر نیز سرویسی را معرفی کرد که افراد به وسیله آن می‌توانند ظرفیت خودرو خود را اعلام کنند تا در صورت لزوم زوار دیگر در مسیر با آنها همراه شوند.

https://pvst.ir/d45
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو