skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هند با عبور از انگلستان به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شد

۱۳ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هند در آخرین سه‌ماهه سال ۲۰۲۱ با عبور از انگلستان توانست به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود. این دومین مرتبه پس از سال ۲۰۱۹ است که انگلستان جایگاه پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را به هند واگذار می‌کند.

بر اساس گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده، بریتانیا در حالی به جایگاه ششمین اقتصاد بزرگ جهان تنزل پیدا کرده است که لندن با شوک جدی در حوزه هزینه بالای زندگی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

مستعمره سابق بریتانیای کبیر در حالی از انگلستان پیشی گرفته است که اعضای حزب محافظه‌کار انگلستان برای انتخاب جانشین بوریس جانسون تلاش می‌کنند.

طبق گزارش مالی منتشرشده که حجم اقتصاد کشورها را بر مبنای دلار آمریکا بررسی می‌کند، حجم اقتصاد هند در سه‌ماهه منتهی به ماه مارس (اولین سه‌ماهه سال ۲۰۲۲) ۸۴۳.۷ میلیارد دلار و انگلستان ۸۱۶ میلیارد دلار است. این مبلغ بر اساس آخرین نرخ معامله دلار در آخرین روز سه‌ماهه مذکور محاسبه شده است.

این گزارش دو روز پس از آن منتشر شد که دولت هند داده‌های تولید ناخالص داخلی (GDP) اولین سه‌ماهه سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد. بنا بر این داده‌ها، اقتصاد هند ۱۳.۵ درصد نسبت به سال گذشته بزرگ‌تر شده است. با اینکه نرخ نهایی کمی پایین‌تر از پیش‌بینی بانک خزانه‌داری هند (RBI) بود اما همچنان بالاترین نرخ رشد در بین کشور‌های در حال توسعه محسوب می‌شود.

منبع: Businesstoday, Bloomberg

https://pvst.ir/d46

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو