skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

داده‌های مشتریان سامسونگ برای دومین بار در سال جاری به سرقت رفت

۱۲ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سامسونگ نشت اطلاعات شخصی مشتریان را تایید کرد. این دومین باری است که سامسونگ در سال ۲۰۲۲ یک حادثه امنیت سایبری و نشت داده را تجربه می‌کند.

به گزارش پیوست، سامسونگ در بیانیه خود گفت: «به اطلاع مشتریان می‌رسانیم اخیراً یک حادثه امنیت سایبری اطلاعات آنها را تحت تاثیر قرار داده است.» به گفته این شرکت، آنها حادثه امنیتی مذکور را در اواخر ماه جولای شناسایی کردند اما نشت اطلاعات مشتریان روز چهارم آگوست از سوی تیم امنیتی این شرکت تایید شد.

به گفته سامسونگ، در این حادثه اطلاعاتی مثل شماره ملی یا اطلاعات پرداخت کاربران در امان مانده‌اند و در برخی موارد اطلاعاتی مثل نام، داده‌های مکانی و شماره تماس، تاریخ تولد و اطلاعات ثبت محصول به سرقت رفته است.

کریس لنگلویس، سخنگوی سامسونگ، در ایمیلی مربوط به حمله اخیر به وب‌سایت تک‌کرانچ گفت، منظور از اطلاعات مکانی نشت‌کرده داده‌هایی است که برای بازاریابی و تبلیغات استفاده می‌شوند. او مشخص نکرد این داده‌ها دقیقاً چه نوع اطلاعاتی را شامل می‌شوند. لنگلویس افزود، داده‌های ثبت‌نامی به‌سرقت‌رفته نیز همان اطلاعاتی است که مشتریان برای دسترسی به اطلاعات پشتیبانی و وارانتی ارائه می‌کنند و تاریخ، مدل و ID دستگاه را شامل می‌شود.

بیانیه روز جمعه (۲ سپتامبر) سامسونگ تنها چند ماه پس از حمله مشابهی به این شرکت منتشر شد. سامسونگ در ماه مارس نیز با تایید یک نشت امنیت سایبری، از سرقت برخی داده‌های داخلی شرکت خبر داد.

سخنگوی سامسونگ مشخص نکرد چه تعداد از کاربران در نشت داده اخیر تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، او افزود: «با اینکه روند بررسی‌ها همچنان ادامه دارد، می‌خواهیم کاربران از حادثه رخ‌داده مطلع باشند و بدانند حریم خصوصی آنها تا چه حد برای ما اهمیت دارد.»

سامسونگ می‌گوید گام‌هایی در جهت امنیت بیشتر سیستم‌ها برداشته و از شرکتی امنیتی سایبری در این حوزه کمک می‌گیرد. این شرکت با نیروهای امنیتی نیز در این باره همکاری می‌کند.

سامسونگ با ارسال بیش از ۶۲.۴ میلیون محموله در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲، مشتریان زیادی را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. فعالیت‌های سامسونگ تنها به تولید محصولات دیجیتالی محدود نشده و گزارش جدیدی نشان می‌دهد این شرکت فعال‌ترین سرمایه‌گذار حوزه بلاک‌چین محسوب می‌شود.

منبع: Techcrunch, Newsweek

https://pvst.ir/d41

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو