skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حجم بازار نئوبانک‌ها تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۲ تریلیون دلار می‌رسد

۹ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بلوبانک

نئوبانک‌ها در حال حاضر صنعتی نوپا و رو به رشد محسوب می‌شوند و طبق پیش‌بینی‌های موسسه Statista در سال ۲۰۳۰ حجم بازار نئوبانک‌ها به بیش از ۲ تریلیون دلار می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی بلوبانک، نئوبانک‌ها نسل جدید موسسات مالی و بانکی هستند که سعی دارند مدل مدرنی از کسب‌وکار بانک را خلق کنند. در نئوبانک‌ها همه خدمات از باز کردن حساب، برداشت و پرداخت پول گرفته تا ارائه وام و اعتبارسنجی کاربران همگی از طریق اپلیکیشن انجام می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های موسسه Statista در سال ۲۰۳۰ حجم بازار نئوبانک‌ها به بیش از ۲ تریلیون دلار می‌رسد و دلایل زیادی برای این رشد برشمرده می‌شود که مهم‌ترین آنها گسترش انفجاری اینترنت و گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان است. اما چرا افراد از بانک‌های سنتی به سمت نئوبانک‌ها می‌روند؟

از مشتری به کاربر

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات ایجادشده در نئوبانک‌ها، نوع نگاه به افراد است که دیگر به عنوان «مشتری» مطرح نیستند و حالا در قامت یک «کاربر» به آنها توجه می‌شود. در این مسیر تمامی خدمات بانکی و مالی که در بانک‌های سنتی با عبور از صف‌های طولانی و گذشت ساعات زیاد انجام می‌شد، در چند ثانیه به کاربران ارائه می‌شود. ایجاد تجربه لذت‌بخش از خدمات مالی و بانکی موجب شده تا نئوبانک‌ها بتوانند رویکرد کاربران خود را نسبت به مفهوم بانک تغییر دهند.

بازکردن سریع حساب

کاربران نئوبانک‌ها برای باز کردن حساب مراحل به مراتب آسان‌تر و سریع‌تری را پشت سر می‌گذارند. فرایندی که در اغلب بانک‌ها با حضور در شعبه، ماندن در صف‌های طولانی، پر کردن فرم‌های عریض و طویل، ارائه اسناد هویتی و… انجام می‌شود، در نئوبانک‌ها بدون جابه‌جایی فیزیکی کاربران و تنها از طریق اپلیکیشن به پایان می‌رسد. در اپلیکیشن نئوبانک‌ها همه مراحل باز کردن حساب همچون شناسایی هویت، ارسال مدارک و… در زمانی کوتاه و بدون مراجعه حضوری پیگیری می‌شود. به عنوان مثال در اپلیکیشن بلوبانک کاربران تنها با ۲۱ کلیک یا تاچ و در زمانی کمتر از هفت دقیقه می‌توانند تمامی مراحل ثبت‌نام را تکمیل کنند.

گزارش‌های آنی و دقیق

در اپلیکیشن‌ نئوبانک‌ها سرویس‌های ویژه‌ای برای ارائه گزارش‌های هوشمند به کاربران وجود دارد. ثبت و اطلاع از جزئیات تراکنش‌های هفتگی و ماهانه به کاربران کمک می‌کند تا هزینه‌ها و سرمایه مالی خود را بهتر مدیریت کنند. برای همین قابلیت بلوچارت در اپلیکیشن نئوبانک ایرانی بلوبانک طراحی شده که امکان مدیریت و تحلیل راحت و آسان حساب‌های بانکی را برای همه کاربران فراهم می‌کند. در این قابلیت مخارج و درآمدهای کاربران به تفکیک هر ماه و در قالب نمودارهای مختلف به نمایش درمی‌آید.

مدیریت هوشمند منابع مالی

نئوبانک‌ها به منظور ارائه سرویس‌های بانکی جدید و پیشرفته از آخرین راهکارهای دنیای فناوری مثل هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و… استفاده می‌کنند. بهره‌مندی از فناوری‌های جدید به نئوبانک‌ها این توانایی را می‌دهد تا از یک بانک صرف فراتر بروند و به کارهایی مثل کمک به مدیریت مالی کاربران، ارائه پیشنهادهای شخصی‌سازی‌شده و منحصربه‌فرد، پیش‌بینی هزینه‌ها و… دست بزنند. برای اینکه کاربران بتوانند سرمایه‌های مالی خود را بهتر کنترل و مدیریت کنند راهکارهای متنوعی در اپلیکیشن‌ نئوبانک‌ها طراحی می‌شود. مثلاً در اپلیکیشن بلوبانک این راهکار با عنوان بلوباکس در دسترس کاربران این نئوبانک ایرانی قرار گرفته است. بلوباکس مثل یک صندوق نگهداری پول عمل می‌کند و این امکان را به کاربران می‌دهد تا یک تا چند باکس را بر اساس نیاز بسازند و مبلغی را به عنوان پس‌انداز در این باکس‌ها داشته باشند. وجه واریزشده در بلوباکس به عنوان یک حساب جانبی نگهداری می‌شود و حتی پس از اتمام موجودی حساب هم باقی می‌ماند.

کارمزدهای حداقلی، پاداش‌های حداکثری

نداشتن شعبه فیزیکی و هزینه‌های جانبی آن، این امکان را به نئوبانک‌ها می‌دهد تا سرویس‌های خود را با حداکثر بهره‌وری و با کمترین میزان کارمزد و هزینه به کاربران‌شان ارائه دهند. به همین دلیل خدمات ارائه‌شده در نئوبانک در مقایسه با نسل قدیمی بانک‌ها، اقتصادی‌‌ و مقرون‌به‌صرفه است. کاهش‌ هزینه‌های مالی از سوی دیگر این امکان را به نئوبانک‌ها می‌دهد تا سرویس‌های خود را به شکل متنوع و بعضاً با جایزه و پاداش به کاربران ارائه دهند. سرویس‌ پاداش اپلیکیشن بلوبانک از همین نوع خدمات است که کاربران این نئوبانک ایرانی را از دو ویژگی برگشت پول و تخفیف در خرید بهره‌مند می‌کند.

در این سرویس، زمانی که کاربران از فروشگاه‌های معرفی‌شده بلوبانک و با بلوکارت خرید کنند، هزینه نهایی یا مشمول تخفیف می‌شود یا درصدی از هزینه پرداخت‌شده به حساب کاربر برمی‌گردد.

https://pvst.ir/d3k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو