skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پکن و بنگلور رتبه‌های اول و دوم هاب‌های فناوری آسیا-اقیانوسیه را ار آن خود کردند

۱۳ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ دی ۱۴۰۱

بنگلور هند

 بنگلور هند پس از پکن در رده دوم لیست بهترین مارکز تکنولوژی آسیا-اقیانوسیه قرار گرفت. شرکت بین‌المللی خدمات املاک کاشمن و ویکفیلد،‌ بنگلور را از نظر اکوسیستم تکنولوژی، فضای رقابتی اجاره و تعداد زیاد استعداد مهم می‌داند.

این گزارش که «شهرهای تکنولوژی: تقاطع ملک و استعداد جهانی» نام دارد ۱۱۵ شهر تکنولوژی جهان را بررسی می‌کند.

به گزارش پیوست، به نقل از کارنت‌افیرز، مطالعه انجام‌شده فاکتورهایی مثل استعدادهای موجود، ملک و محیط تجاری را برای ارزیابی و بررسی شهرها در نظر می‌گیرد. این مطالعه با اشاره به اینکه بنگلور میزبان بزرگ‌ترین بازار اداری درجه A هند محسوب می‌شود، این شهر را با سهم ۲۵ تا ۳۰ درصدی از اجاره‌های هند از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ به عنوان بزرگ‌ترین اجاره‌دهنده فضای اداری معرفی کرده است. بخش تکنولوژی به طور میانگین ۳۸ تا ۴۰ درصد از اجاره‌های این دوره را به خود اختصاصی داده است؛ رقمی که از میانگین ۳۵ درصدی کشور هند بالاتر است.

در این گزارش از شهر بنگلور به دلیل میزبانی بخش‌های مختلف از جمله سازمان‌های دفاعی، صنایع اجتماعی، هوافضا، شرکت‌های بایوتک، موسسات آموزشی، موسسات درمان و تحقیق تمجید شده است. این گزارش همچنین در رابطه با امکانات مختلف شهر، به کیفیت بالای زندگی در این شهر و مقام اول بنگلور در شاخص سهولت زندگی دولت هند در سال ۲۰۲۰ برای شهر‌های بالای یک میلیون جمعیت اشاره می‌کند. بر اساس این گزارش، «این شهر با پارک‌های سبز و عمومی و همچنین محیط فرهنگی پویا شامل موزه، تئاتر، آثار تاریخی و غیره شناخته می‌شود».

کارکنان فعال در شهر بنگلور به ادارات مناسب با تاسیسات و امکانات رفاهی به‌روز دسترسی دارند و پارک‌های تکنولوژی این شهر شهرت زیادی دارد. بنگلور ساخت اولین پارک تکنولوژی بین‌المللی هند را پیش از آغاز سده جدید در منطقه وایتفیلد آغاز کرده است. اکوسیستم تکنولوژی، فضای رقابتی اجاره و تعداد زیاد استعداد به رشد و توسعه این شهر کمک می‌کند.

منبع: Currentaffairs

https://pvst.ir/dv1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو