skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس‌جمهور: مشکلات اینترنت تقصیر دولت‌های قبلی است

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۷ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ شهریور ۱۴۰۱

ابراهیم رئیسی اینترنت

ابراهیم رئیسی مقصر مشکلات اینترنت را دولت‌های پیشین معرفی کرد و گفت: اگر در سال‌های قبل، زیرساخت‌های اینترنت توسعه پیدا می‌کرد، اکنون شاهد مشکلات فعلی اینترنت نبودیم. او همچنین آمارهایی در مورد پوشش فیبرنوری در کشور ارائه کرد که با آمارهای وزارت ارتباطات در تناقض است.

به گزارش پیوست، از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز، کاربران با مشکلاتی از جمله کاهش سرعت اینترنت و اختلال‌های گاه و بی‌گاه در دسترسی به برخی پلتفرم‌ها مواجه بوده‌‌اند. امروز (۷ شهریور ۱۴۰۱) ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، در نشستی خبری این مسائل را مربوط به توسعه نیافتن زیرساخت‌های ارتباطی در سال‌های گذشته دانست و گفت پیگیر «عقب‌ماندگی‌ها» در این زمینه است.

رئیس‌جمهور همچنین اعلام کرد از ابتدای دولت تا به امروز ۱.۵ میلیون مشترک به فیبرنوری دسترسی پیدا کرده‌اند در حالی که طبق آخرین آمار رگولاتوری هم‌اکنون ۳۶۳ هزار سرویس‌گیرنده فیبرنوری در کشور وجود دارند. بر اساس همین آمار، مرداد سال گذشته، ۹۰۹ هزار پوشش فیبرنوری در کشور وجود داشت و اکنون این رقم به یک میلیون و ۷۳۱ هزار عدد رسیده است که افزایشی ۸۲۲ هزار عددی را نشان می‌دهد.

فیبرنوری
آمارهای رگولاتوری با آنچه رئیس‌جمهور می‌گوید متفاوت است.

رئیسی: پیگیر عقب‌ماندگی‌ها هستیم

رئیس دولت سیزدهم در این نشست گفت: وزیر ارتباطات را مسئول کردم حتماً در ماه حداقل دو گزارش در مورد پیشرفت کار در شورای عالی فضای مجازی ارائه کند. فیبرنوری می‌تواند سرعت را حداقل ۱۰ برابر کند و از ابتدای دولت، ۱.۵ میلیون مشترک به فیبرنوری دسترسی پیدا کرده‌اند. از سوی وزیر ارتباطات اعلام شده این رقم تا پایان سال به پنج میلیون مشترک می‌رسد و تا پایان دولت نیز اتصال ۲۰ میلیون مشترک برقرار خواهد شد.

رئیسی مقصر وضعیت اینترنت را دولت‌های قبل دانست و گفت: اما نکته مهم این است که باید کارهایی در سال‌های گذشته برای تهیه و تامین زیرساخت‌ها انجام می‌شد که نشده است. اگر زیرساخت‌ها کامل شده بود امروز مشکل نداشتیم، این را خودشان هم قبول دارند. حالا ما باید عقب‌ماندگی‌ها را در حوزه ارتباطات جبران کنیم.

او همچنین اظهار کرد: دسترسی رایگان دهک‌های پایین که در ایام انتخابات وعده آن را دادم برای سه دهک اول اتفاق افتاد. بنای‌ ما این است که دولت وقتی وعده‌ای می‌دهد حتماً به آن عمل کند.

https://pvst.ir/d2w
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو