skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعداد حملات باج‌افزاری به ۱.۲ میلیون در ماه رسیده است

۷ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تعداد حملات باج‌افزاری در ماه‌های ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۲ به ۱.۲ میلیون در ماه رسیده است. این حملات که در بیشتر مواقع از پوشش خبری محروم‌اند، عمدتاً برای دسترسی به سازمان‌های بزرگ، از کسب‌وکارهای کوچک قربانی می‌گیرند. صنعت آموزش، شهرداری، درمان، زیرساخت و امور مالی بیشترین حملات را متحمل می‌شوند.

به گزارش پیوست، در ۱۲ ماه گذشته، محققان امنیت سایبری Barracuda Networks بیش از ۱۰۰ حمله معروف باج‌افزاری را شناسایی و تحلیل کرده‌اند. بر اساس یافته‌های این محققان، پنج صنعت آموزش، شهرداری، درمان، زیرساخت و امورمالی همچنان بزرگ‌ترین اهداف باج‌افزارها محسوب می‌شوند.

بنا بر یافته‌های این محققان، تعداد حملات به ارائه‌دهندگان خدمات نیز رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است.

پاراگ خورانا، مدیر منطقه‌ای شرکت Barracuda Networks، می‌گوید: «حملات باج‌افزاری قدرت زیادی دارند و با تلاش بیشتر به کسب‌وکار خود ادامه می‌دهند. تکامل باج‌افزار و دیگر تهدید‌های سایبری ادامه دارد و باید هرچه سریع‌تر تدابیر و راه‌حل‌های امنیتی کافی در این زمینه اندیشیده شود.»

با اینکه حملات به شهرداری‌ها تا حدودی افزایش یافته اما تحلیل انجام‌گرفته نشان می‌دهد حملات باج‌افزاری به موسسات آموزشی بیش از دو برابر شده و حمله به بخش درمان و امورمالی هم سه برابر شده است.

بسیاری از مجرمان سایبری برای دسترسی به سازمان‌های بزرگ، ابتدا سازمان‌های کوچک‌تر آنها را هدف قرار می‌دهند. در نتیجه ارائه‌دهندگان محصولات امنیت سایبری باید محصولاتی ساده و کاربردی را بدون توجه به مقیاس شرکت ارائه کنند. بیشتر این حملات سایبری در اخبار هم پوشش داده نمی‌شوند.

بر اساس این گزارش، بسیاری از قربانیان خبر حمله را منتشر نمی‌کنند و دست‌وپنجه نرم کردن با این حملات برای کسب‌وکارهای کوچک بسیار دشوار و پیچیده است.

منبع: Digit

https://pvst.ir/d2n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو