skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

حبیب آرین کارشناس بازار سرمایه

حبیب آرین کارشناس بازار سرمایه

روند هفتگی نمادهای معاملاتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بررسی شد؛ مادیران در صدر

حبیب آرین کارشناس بازار سرمایه
حبیب آرین
کارشناس بازار سرمایه

۳ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ شهریور ۱۴۰۱

روند هفتگی نمادهای معاملاتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

در هفته‌ای که گذشت شاخص کل بورس با در مجموع با سه هزار و ۵۵۳ واحد رشد، به ۱۴ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۸۱۹ واحد رسید. با بررسی روندها در بازار به نظر می‌رسد نگاه فعالان بازار به سمت صنایع و سهام کوچک تغییر جهت پیدا کرده است. در هفته گذشته گروه تجهیزات مخابراتی تنها ۰.۳۶ درصد بازدهی را کسب کرد. گروه مخابرات ۱.۲۷ درصد و گروه نرم‌افزار و خدمات ۲.۰۸ درصد را به ثبت رساندند. در این میان گروه سخت‌افزار و تجهیزات بیشترین بازدهی را با ۳.۶۸ درصد به دست آورده است.

چه شرکت‌هایی پیشتاز بودند؟

در هفته‌ای که گذشت در گروه صنعت مخابرات شرکت افرانت با ثبت رشد ۷.۷ درصد پیشتاز این گروه و شرکت مخابرات ایران (اخابر) با رشد ۲.۱۸ درصد کمترین رشد را داشته‌اند. همچنین در گروه تجهیزات مخابراتی دو شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و پارس الکتریک به ترتیب بازدهی ۶.۲۹ و منفی ۰.۷۲ درصدی را به ثبت رسانده‌اند.

در گروه سخت‌افزار و تجهیزات شرکت صنایع مادیران رشد خیره‌کننده ۱۵.۲۴ درصدی را داشت و شرکت داده‌پردازی ایران با کاهش ۱۱.۵۴ درصدی بدترین عملکرد را میان شرکت‌های این گروه به ثبت رسانده است.

گزارش‌های دوره‌ای چه می‌گویند؟

اخابر پنج‌ ماه پردرآمدی را سپری کرد؛ شرکت مخابرات ایران در پنج‌ماهه منتهی به مرداد ۲.۷۲۲ میلیارد تومان درآمد کسب کرد که از این مبلغ ۵۸۱ میلیارد تومان مربوط به همین ماه است و شرکت مخابرات ایران در مدت پنج‌ماهه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد رشد داشته است.

بر اساس گزارش منتشرشده اخابر در دوره یک‌ماهه، ۴۳ میلیارد تومان از حق استفاده از خدمات مخابراتی درآمد کسب کرده و ۹۰ میلیارد تومان درآمد حاصل از مکالمات بوده است. اما بیشترین درآمد این شرکت از از ارائه دیتا به میزان ۴۴۷ میلیارد تومان بوده است.

در هفته جاری شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش نیز گزارش ۶ماهه حسابرسی‌شده خود را منتشر کرد. این شرکت در پنج‌ماهه نخست ۱۴۰۱ حدود ۲۳۴ میلیارد تومان درآمد از فروش محصولات خود به دست آورده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل حدود ۳۸۸ میلیارد تومان بوده است. این گزارش با نوسان و روند نزولی در این سهم همراه بود. این شرکت در ۶ماهه امسال به فروش محصولات و خدماتی دست می‌زند؛ به عنوان مثال این شرکت از فروش خدمات کارتخوان ۱۳ میلیارد سود کسب کرده است. فروش خدمات خودپرداز، کارت بانکی، کاغذ، دستگاه کارتخوان، دستگاه خودپرداز، قطعات، سیم‌کارت، فروش تجهیزات و قطعات آزادراهی و… از جمله خدمات متنوع این شرکت است. این شرکت در ۶ماهه نخست سال بیشترین سود ناخالص را از طریق فروش دستگاه کارتخوان با ۲۰ میلیارد تومان کسب کرده است.

جابه‌جایی در بازارهای فرابورس

شرکت فرابورس در اطلاعیه‌هایی از جابه‌جایی سهام چند شرکت از بازار دوم به بازار اول خبر داد. نمادهای افرا و رافزا از جمله این نمادها هستند. در این اطلاعیه آمده بر اساس بررسی‌های صورت‌گرفته، نمادهای معاملاتی افرا و رافزا از بازار دوم به بازار اول فرابورس ایران انتقال خواهند یافت. به همین منظور، نمادهای معاملاتی مذکور در پایان جلسه معاملاتی امروز چهارشنبه (۲ شهریور) به منظور انجام عملیات فنی انتقال نمادها به بازار دوم فرابورس، متوقف شد. بازگشایی مجدد نمادهای معاملاتی مذکور متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

جدول هفتگی بازار بر اساس ارزش معاملاتی روز
جدول هفتگی بازار بر اساس ارزش معاملاتی روز
https://pvst.ir/d0g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو