skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امارات ۱۰ میلیارد دلار روی تکنولوژی‌های نوظهور سرمایه‌گذاری می‌کند

۱ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

شرکت اماراتی رایانش ابری و هوش مصنوعی G42 Group، بودجه‌ای ۱۰ میلیارد دلاری در نظر گرفته تا روی تکنولوژی‌های نوپا در مناطقی سرمایه‌گذاری کند که رشد بالایی دارند.

به گزارش پیوست، بر اساس بیانیه‌ای که  G42 روز هجدهم آگوست منتشر کردند، این شرکت که سهامدارانی مثل شرکت سرمایه‌گذاری سلطنتی مبادله و سیلور لیک دارد، در حال راه‌اندازی بازوی سرمایه‌گذاری جدیدی با همکاری صندوق توسعه ابوظبی است.

صندوق توسعه G42 که توسط یکی از زیرمجموعه‌های G42 مدیریت خواهد شد با سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های قوی و فعال در حوزه تکنولوژی‌های نوین، در صدد تسریع نوآوری جهانی است.

پنگ ژیائو، مدیر ارشد G42، می‌گوید: «هدف ما از صندوق توسعه G42، سرعت بخشیدن به نفوذ بین‌المللی نه تنها از طریق سرمایه‌، بلکه با ارائه دسترسی شرکت‌ها به شبکه، مدیریت و دارایی‌های عملیاتی خاص است.»

پنگ ژیائو مدیر G42
پنگ ژیائو: «هدف سرعت بخشیدن به نفوذ بین‌المللی است.»

این صندوق جدید، یک سرمایه‌گذار سهامی خصوصی است که سهم قابل توجهی از سرمایه‌گذاری مناطق با رشد بالا را به خود اختصاص می‌دهد.

طبق اعلام این شرکت، «G42 علاوه بر ارائه پشتوانه سرمایه‌ای، از دارایی‌های عملیاتی و اکوسیستم شرکت‌های فعال برای تسریع خلق ارزش در شرکت‌های هدف سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند».

اولویت‌های سرمایه‌گذاری این شرکت تکنولوژی‌هایی است که پتانسیل «شکل‌ دادن به چشم‌انداز اقتصاد جهانی در یک دهه آینده را دارند».

این صندوق روی بخش‌هایی مثل تکنولوژی رایانش و محاسبات، جابه‌جایی هوشمند، تکنولوژی پاک و تجدید‌پذیر، زیرساخت‌های دیجیتالی، مواد جدید، مولتیورس، فین‌تک، درمان و علوم حیاتی سرمایه‌گذاری می‌کند.

ژیائو می‌گوید: «سفر G42 تا به امروز مملو از داستان‌های موفقیت در صنایع و رفع پیچیده‌ترین مشکلات مشتریان بوده است.»

صندوق جدید به G42 اجازه می‌دهد تا سرعت مشارکت با کارآفرین‌هایی که ارزش و چشم‌انداز رشدی همسو با این شرکت دارند افزایش دهد.

ژیائو می‌گوید: «ما از همکاری با ADG برای توسعه ابوظبی به عنوان یک مرکز جهانی توسعه و پیشرفت هیجان‌زده‌ایم.»

G42، که مالکیت بیست‌ و ششمین ابرکامپیوتر جهان را در اختیار دارد، با پایه و بنیان پیشرفته‌ خود، تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی و توسعه رایانش ابری برای پرطرفدارترین کاربردها انجام داده است.

مبادله در نوامبر ۲۰۲۲، با ادغام مراکز داده Injazat و Khazna به یکی از سرمایه‌گذاران G42 تبدیل شد. همچنین این شرکت سال گذشته سرمایه‌ قابل توجهی از شرکت سهام سیلورلیک دریافت کرد و بر اساس یکی از قیود این قرارداد، ایگان دوربن، شریک مدیریتی و هم‌مدیرعامل سیلورلیک، به هیات مدیره این شرکت پیوست.

خلیفه آل‌سعود، مدیر ارشد صندوق رشد ابوظبی، می‌گوید: «ما به عنوان یک سرمایه‌گذار متمرکز بر رشد، از مشارکت در G42 که دانش عمیقی از تکنولوژی‌های نوپا را در کنار پیش‌نیازهای عملیاتی برای رشد و خلق ارزش در اختیار دارد خرسندیم.»

او می‌افزاید این صندوق‌ «گزینه فوق‌العاده‌ای برای استراتژی سرمایه‌گذاری ماست».

G42 با سرمایه‌گذاری، شرکت‌هایی مثل مراقبت درمان G42،‌ ملت هوشمند، open data portal Bayanat،  G42 cloud  ،Presight ،Injazat و Khazna و بسیاری دیگر شرکت‌ها را جزو زیرمجموعه خود دارد.

پیشتر در اوایل ماه جاری (آگوست)، شرکت مراقبت درمان G42، برای توسعه خدمات ژنومیکس، پروتئومیکس و بایوبانکینگ، همکاری خود را با خدمات ابری آمازون (AWS) آغاز کرد.

شرکت درمانی G42 مالک بیوجنیکس لبز، اولین و بزرگ‌ترین آزمایشگاه کووید-۱۹ را در اختیار دارد. این شرکت همچنین آزمایش‌های درمانی 4Humanity، اولین آزمایش سه‌مرحله‌ای برای تولید واکسن ویروس کرونا، را با ۴۳ هزار داوطلب نیز ترتیب داده است.

G42 همچنین در مارس ۲۰۲۱ برای راه‌اندازی شرکت بایوتک با شرکت سینوفارم همکاری کرد تا واکسن در امارات تولید شود.

سال گذشته، صندوق سرمایه‌گذاری مبادله برای ایجاد یک کمپ تولید بیودارو در ابوظبی و ورود به حوزه واکسن و دارو اقدام کرد.

در ژوئن ۲۰۲۲ نیز شرکت &e بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی امارات و G42 خدمات مرکز داده خود را برای توسعه زیرساخت دیجیتالی منطقه در مراکز داده خزانه ادغام کردند. در نتیجه این ادغام، خزانه در حال حاضر مدیریت ۱۲ مرکز داده را در اختیار دارد و به بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده مرکز داده در خاورمیانه و آفریقای شمالی تبدیل شده است.

منبع: Thenationalnews

https://pvst.ir/d05

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو