skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پای یکی از مدیران ایرانی توییتر به پرونده این شرکت با ایلان ماسک باز شد

۲۶ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وکلای ایلان ماسک در هفته جاری به یک پیروزی جزئی در دادگاه دلاور (Delaware) دست پیدا کردند. تیم حقوقی ماسک، از دادگاه خواستند تا علاوه بر ارائه اطلاعات ۴۱ نفر از کارکنان توییتر که پیشتر با آن موافقت شده بود، اطلاعات ۲۲ کارمند دیگر توییتر یا «متولیان» آنها نیز در اختیار تیم ماسک قرار گیرد. قاضی کتلین مک‌کورمیک دوشنبه عصر با صدور حکمی در این رابطه اعلام کرد توییتر باید «مستندات» تنها یک نفر از افراد این لیست به نام کیوان بیگ‌پور، رئیس محصول سابق توییتر را «جمع‌آوری، بررسی و ارائه کند.»

به گزارش پیوست به نقل از ورج، با نزدیک شدن به تاریخ ۱۷ اکتبر که برای پرونده تعیین شده است، وکلای ماسک برای دستیابی به مدارکی مدارکی برای اثبات کلاهبرداری توییتر تلاش می‌کنند و تیم حقوقی توییتر نیز، احضاریه‌هایی را در دادگاه ثبت کرده تا طرف مقابل را به دادگاه بکشاند.

براساس گزارش اینسایدر به نقل از گفته‌های منبعی ناشناس، وکلای ماسک می‌خواهند به اطلاعات کارکنان توییتر، از مدیران میان رده تا کارکنان رده پایین، دسترسی پیدا کنند. به نقل از این منبع، تیم حقوقی ماسک درخواست دیگری برای دسترسی به داده‌های کاربران توییتر و روش‌های جمع‌آوری و تحلیل این داده‌ها نیز ارائه کرده است.

وکلای ماسک می‌گویند توییتر مانع تراشیده و اجازه نداده موکل‌شان  تعداد کاربران فعال و ربات‌های این شبکه را بررسی کند. ماسک یقین دارد که ادعای توییتر درمورد سهم ۵ درصدی ربات‌ها از حساب‌های فعال روزانه نادرست است.

بیگ‌پور در دوران فعالیتش برای توییتر، وظیفه ساخت ابزارهایی مثل سوپر فالو، اسپیس، و خبرنامه Revue را برعهده داشت.

با این حال پس از انتصاب پاراگ آگراوال به سمت مدیریت اجرایی توییتر، بیگ‌پور و بروس فالک، رهبر بخش درآمدی این شرکت، از توییتر اخراج شدند. بیک‌پور در توییتی در ارتباط با اتمام همکاری خود گفت: «پاراگ گفت می‌خواهد تیم را وارد مسیر تازه‌ای کند و از من خواست شرکت را ترک کنم.»

براساس گزارش دیگری از بلومبرگ، الکس اسپیرو، وکیل ماسک می‌گوید: «ما به در انتظار بررسی ارتباطات بیگ‌پور هستیم و تا زمان روشن شدن کامل حقیقت، به درخواست برای اطلاعات و احضار شاهدان ادامه می‌دهیم.»

منبع: Verge

https://pvst.ir/cz2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو