skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسپاتیفای قابلیت واکنش صوتی برای پلی‌لیست‌های موسیقی اضافه می‌کند

۲۶ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مقالات امروزی بخشی برای اظهارنظر خوانندگان دارند، یوتیوب ویدئوهای واکنشی‌ای را در خود جای داده و حالا اسپاتیفای به دنبال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد به صورت صوتی به پلی‌لیست‌های موسیقی واکنش نشان دهند. خبر این آزمایش به لطف یکی از کاربران ویتنامی اسپاتیفای منتشر شد که اسکرین‌شاتی از صفحه ارائه واکنش اسپاتیفای را در ردیت پست کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، این رابط کاربری از شما می‌پرسد: «خب نظرتان چیست؟ برای اشتراک‌گذاری نظرات‌تان در مورد پلی‌لیست صدایتان را ضبط کنید.» پایین این متن دکمه‌ای سبزرنگ برای ضبط صدا ظاهر می‌شود و شما می‌توانید صدای خود را به صورت یک پادکست برای اسپاتیفای بارگذاری کنید. همچنین گزینه‌های ساده‌ای مثل اضافه کردن تگ و موسیقی به پس‌زمینه هم در اختیار شما قرار دارد. این قابلیت به نظر از طریق یک آیکون میکروفون در صفحه پلی‌لیست هم در دسترس است.

اسپاتیفای در بیانیه‌ای برای وب‌سایت خبری تک‌کراچ این آزمایش را تایید کرده است. این بیانیه تصریح می‌کند:‌ «ما در اسپاتیفای همواره به دنبال بهبود تجربه کاربران در پلتفرم خود هستیم و دائماً قابلیت‌های جدیدی را که از نظرمان برای شنوندگان و تولیدکنندگان مفید است آزمایش می‌کنیم. در حال حاضر به‌صورت آزمایشی قابلیت محدودی را برای ضبط صدای درون اپلیکیشن فعال کرده‌ایم اما در حال حاضر جزئیات بیشتری برای ارائه نداریم.» گستره اجرای این آزمایش در حال حاضر مشخص نیست و اسپاتیفای به درخواست وب‌سایت ورج برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

مشارکت کاربران بخش مهمی از تجربه آنلاین بسیاری از پلتفرم‌هاست و چنین قابلیت‌هایی کاربران را به مشارکت بیشتر ترغیب می‌کند. قابلیت‌هایی مثل Duets از تیک‌تاک در سال‌های اخیر به هسته اصلی خدمات این شبکه اجتماعی تبدیل شده‌ است. به نظر می‌رسد اسپاتیفای هم به دنبال اضافه کردن عناصر اجتماعی مشابهی به پلی‌لیست‌های موسیقی و در پی آن، افزایش مشارکت کاربران است.

این آزمایش در حالی انجام می‌گیرد که اسپاتیفای یک ماه قبل امکان ضبط و پست پادکست را به طور مستقیم در داخل اپلیکیشن خود فعال کرد و به نوعی موانع خلق مطالب صوتی را از میان برداشت. اسپاتیفای در ابتدا این قابلیت‌ را به صورت محدود تنها در اختیار کابران آمریکایی و نیوزیلند قرار داد.

با این حال یک واکنش ساده صوتی در مقایسه با پادکست‌های طولانی منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کاربران معمولاً از پادکست‌های طولانی انتظار بازده دارند و شاید اپلیکیشنی مثل اسپاتیفای در این مرحله با مشکلاتی مواجه شود. اما توقع کاربران از واکنش‌های کوتاه صوتی کمتر است و شاید به استفاده از این قابلیت راغب‌تر باشند.

با این حال خوب است اشاره کنیم بسیاری از آزمایش‌های اسپاتیفای به مرحله عرضه عمومی نمی‌رسند. در چند ماه اخیر این پلتفرم قابلیت‌های زیادی همچون بخش جست‌وجوی تیک‌تاک‌مانند و گالری NFT برای نوازندگان را آزمایش کرده است.

منبع: TheVerge

https://pvst.ir/cyu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو