skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اتریوم ۲.۰ پس از گذراندن یک تست دیگر فاصله‌ای تا به‌روزرسانی ندارد

۲۴ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اتریوم ۲

دنیای بلاک‌چین فضایی برای انجام تست‌ها و آزمایش‌ها بدون آسیب رساندن به شبکه اصلی دارد. اتریوم سومین و آخرین تست آزمایشی Goerli را در این محیط، با موفقیت به پایان رساند. هدف اتریوم از این آزمایشات انتقال نحوه اجماع این بلاک‌چین از Proof-of-Work (PoW) به Proof-of-Stake (PoS)، است.

به گزارش پیوست، انتظار می‌روند با انجام و نهایی شدن این به‌روزرسانی‌ها، بلاک‌چین اتریوم مقیاس‌پذیرتر شود و همچنین با تغییر فرایند انرژی‌بر PoW به PoS، پایداری محیطی خود را بهبود ببخشد. استفاده از روش PoS‌ به اتریوم امکان سرعت بخشیدن به فرآیند تایید تراکنش‌ها را در کنار مصرف انرژی پایین‌تر می‌دهد. انجام موفقیت‌آمیز این آزمایش باعث شد اتریوم حدود ۱۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.

نزدیک شدن اتریوم به PoS

اتریوم مدت زیادی است که به دنبال تغییر روش اجماع از PoW با مصرف انرژی بالا به سمت سازوکار اثبات سهام دوست‌دار محیط زیست است. این سوییچ به عنوان Merge یا ادغام شناخته می‌شود. تاریخ اعلام شده برای این ادغام ۱۹ سپتامبر سال ۲۰۲۲ تعیین شده است و انتظار می‌رود بعد از این ادغام ضمن بهبود مقیاس‌پذیری، شبکه اتریوم تا ۹۹ درصد با محیط زیست سازگارتر شود.

ادغام شبکه آزمایشی Goerli، آخرین آزمون قبل از انتقال مکانیزم اجماع به اثبات سهام بود و انجام موفقیت‌آمیز آن باعث شکل‌گیری جو هیجانی در جامعه اتریوم به ویژه توسعه‌دهندگان کلیدی مانند Vitalik Buterin شد. قبل از این ادغام، Ropsten و Sepolia دو ادغام دیگر بود که تا حد زیادی آزمایش آنها در اوایل سال ۲۰۲۲ موفقیت‌آمیز بود.

سهم سرمایه‌گذاران و کاربران شبکه اتریوم از به‌روزرسانی

همانطور که اشاره شد، به‌روزرسانی به مدل PoS در اتریوم، باعث مقیاس‌پذیرتر شدن این شبکه می‌شود. افزایش سرعت و کاهش مصرف انرژی در نهایت منجر به کاهش زمان تایید تراکنش‌ها در کنار کارمزد می‌شود که می‌تواند به افزایش اقبال عمومی به این شبکه منتهی شود.

انجام موفقیت آمیز تست‌های مورد نیاز باعث شده، جامعه رمزارزها از انتقال موفقیت آمیز شبکه اصلی اتریوم اطمینان حاصل کند. و نگرانی‌ها بابت این موضوع را به حداقل برساند. هرچند که همچنان نگرانی‌هایی بابت به خطر افتادن امنیت این شبکه وجود دارد و دلیل استفاده بیت‌کوین و اتریوم از مکانیزم PoW بالا بودن امنیت آن است که متاسفانه نمونه موفقی در اجرای مکانیزم PoS ایمن در سطح بالا، وجود ندارد.

https://pvst.ir/cyf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو