skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

علی‌بابا اعلام کرد:‌ هواپیما پرطرف‌دار‌ترین وسیله عمومی برای سفرهای داخلی

۲۲ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آمارهای علی بابا از سفرهای داخلی

گزارش علی‌بابا از آمار پراکندگی سفرهای داخلی کاربران با حمل‌ونقل عمومی نشان می‌دهد که کاربران علی‌بابا در سفرهای داخلی خود بیشتر متقاضی سفر با هواپیما بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی علی‌بابا، این شرکت در هشتمین سالگرد تاسیس خود، آماری از سفر داخلی کاربران خود تهیه کرده است که براساس آن حدود ۵۸ درصد کاربران این شرکت از سال ۱۳۹۹ تاکنون اقدام به سفر به روش‌های مختلف کرده‌اند. در این ‌بین سفر با هواپیما بیشترین تعداد متقاضی را برای سفرهای داخلی به خود اختصاص داده و اتوبوس و قطار در رتبه‌های بعدی قرار دارند. از نکات دیگر این آمار، هم‌پوشانی خرید تعداد قابل توجهی از کاربران است؛ به‌طوری که برخی از آنها در مدت زمان اشاره ‌شده با دو یا سه روش مختلف اقدام به سفر کرده‌اند.

آمار دیگری که در این رابطه منتشر شده است، در رابطه‌ با کمپین اخیر این مجموعه در فصل تابستان است که به پراکندگی سفرهای مردم در بازه ۳ ماهه تابستان اشاره کرده است؛ براساس این اطلاعات، حدود نیمی از علاقه‌مندان به سفر از طریق علی‌بابا در این ۸ سال، ماه ابتدایی تابستان را برای سفرهای تابستانه خود در نظر گرفته‌اند.

به‌علاوه از مجموع سفرهای تابستانی ثبت شده، سفر به جنوب نسبت به شمال کشور طرفداران بیشتری داشته است. به این ترتیب ۱۲ درصد مسافران، ۲۹ مقصد در استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را برگزیده و تنها ۸ درصد، ۳۲ نقطه از استان‌های مازندران، گلستان و گیلان را انتخاب کرده‌اند. البته این آمار انعکاس‌دهنده سفر با وسایل حمل‌ونقل عمومی است.

آرش خسرویان، مدیر بازاریابی علی‌بابا دراین‌باره گفت: «یکی از تاثیرات همه‌گیری کرونا، بروز تغییرات در رفتار سفر  مردم بود، به همین خاطر اخیراً به‌طور ویژه بر مطالعه رفتار کاربران‌مان بر اساس داده‌های در دست تمرکز کرده‌ایم که نمونه‌ای از آن به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده است. این توجه در واقع نقطه الهام ما برای برنامه‌ریزی خدمات کنونی سازمان و  گسترش خدمات علی‌بابا در آینده است تا به نیازهای جامعه به بهترین شکل پاسخ دهیم.»

https://pvst.ir/cxy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو