skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینستاگرام به زودی تصاویر بلند را امتحان می‌کند

تحریریه پیوست

۱۶ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

اینستاگرام تصاویر بلند را در دستور کار قرار داده است. آدام مزوری، مدیرعامل اینستاگرام، هفته گذشته در پرسش و پاسخی گفت، تصاویر بلند ۹:۱۶ (ultra-tall 9:16) «در یکی دو هفته آینده» آزمایش می‌شوند.

مزوری می‌گوید: «پست ویدئو با ارتفاع زیاد در اینستاگرام امکان‌پذیر است، اما برای عکس چنین امکانی وجود ندارد. به همین دلیل باید توازن را بین این دو برقرار کنیم.» در حال حاضر اینستاگرام تصاویر عمودی را حداکثر با نسبت ۴:۵ نمایش می‌دهد. اما با پشتیبانی از تصاویر بلندتری مثل ۹:۱۶، هنگام استفاده از اپلیکشین تمام صفحه گوشی پر می‌شود.

برخی از عکاسان از بازطراحی اینستاگرام به سبک و سیاق تیک‌تاک و اجبار استفاده از قالب ۹:۱۶ انتقاد کردند.

در پیکربندی جدید، خواندن متن پایین پست‌ها نیز با اضافه شدن متن متحرک و چند عنصر اضافی، ساده‌تر شده است. اما این موضوع اصالت تصویر را از بین می‌برد.

مزوری اذعان دارد طی آزمایش طراحی جدید، تجربه تمام‌صفحه در چندین مورد از ایده‌آل تصاویر به دور بود. با این حال اینستاگرام به تجربه تصاویر بلند متعهد است، اما دیگر خبری از اجبار نیست.

داده‌های اینستاگرام نشان می‌دهد طراحی جدید برای بسیاری ناخوشایند بوده و بسیاری از کاربران در این دوره کمتر از اینستاگرام استفاده کردند. مزوری در مصاحبه‌ای در آخرین هفته ماه جولای گفت: «به نظرم باید گامی بزرگ به عقب برداریم، مجدداً گروه‌بندی کنیم و مسیر آینده را مشخص کنیم.» به گفته او، اینستاگرام تا زمان پیدا کردن راهی برای انتخاب محتوای مورد علاقه کاربران، محتوای پیشنهادی خود را کاهش می‌دهد.

منبع: Theverge

https://pvst.ir/cwy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو