skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برنامه‌ریزی برای ایجاد پلتفرم مشترک میان ایران و روسیه

۱۵ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تکنوبلاک

روسیه در بخش‌های مختلف اقتصاد دیجیتال ایران سرمایه‌گذاری خواهد کرد. همکاری در زمینه ایجاد پلتفرم‌های مشترک میان ایران و روسیه، توسعه فعالیت‌های استارت‌آپ‌ها در دو کشور از مهمترین نتایج حضور هیات روسی در ایران برای شرکت در همایش  تکنوبلاک و توسعه همکاری‌های بلاک‌چینی بود.

به گزارش پیوست، رئیس کارگروه اقتصاد دیجیتال مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری گفت: توافقنامه‌های اولیه برای انجام سرمایه‌گذاری از سوی روسیه در بخش‌های مختلف اقتصاد دیجیتال با وزارتخانه‌های مختلف با همکاری مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری صورت گرفته‌است.

حسین خسروپور در همایش تکنوبلاک اعلام کرد: هیات روسی و ایرانی در سه سرفصل مذاکره کردند.

پیش از این از سوی رئیس کارگروه اقتصاد دیجیتال مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری اعلام شد بود که تلاش برای همکاری‌های مشترک از دو سال پیش آغاز شده بود و در نهایت بخش خصوصی فعال روسیه در حوزه پلتفرم‌ها و بلاک‌چین به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس روسیه به ایران سفر کردند.

هدف از این سفر توسعه همکاری‌های مشترک میان ایران و روسیه در زمینه سیاستگذاری در حوزه بلاک‌چین عنوان شده بود.

طبق گفته خسروپور، مذاکراتی به درخواست انجمن‌های مهم هردو کشور با هدف شکل‌گیری همکاری‌های صنفی صورت گرفته است. همچنین با توجه به ظرفیت‌های دوکشور راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترکی در حوزه رمزارز و اقتصاد دیجیتال در دستور کار قرار گرفته است. همچنین خسروپور اعلام کرد در این موضوع پایلوت‌های اولیه‌ای داریم و امیدواریم این اقدامات هرچه زودتر به نتیجه مطلوب منجر شود.

از دیگر سرفصل‌های مذاکرات انجام شده میان هیات روسی و ایرانی طبق گفته رئیس کارگروه اقتصاد دیجیتال مرکز توسعه همکاری‌های تحول و پیشرفت توسعه همکاری‌های استارت‌آپ‌های هر دو کشور و توسعه بازار این استارت‌آپ‌هاست.

 

https://pvst.ir/cww

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو