skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش عرضه تتر پس از کاهش سه‌ماهه

۱۲ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

افزایش عرضه تتر

عرضه پراستفاده‌ترین استیبل کوین بازار یعنی تتر با نماد (USDT( بعد از سه ماه کاهش، دوباره افزایش یافته که می‌تواند نشانه‌ای از برگشت آرامش به بازار رمزارزها باشد.

به گزارش پیوست، بر اساس داده‌های CoinMarketCap در سه ماه گذشته USDT تنها چهار بار عرضه شده است. این چهار مورد ۰.۷ درصد از کل ارزش تتر یا ۵۰۰ میلیون دلار را تشکیل می‌دهد.

طبق گزارش بنیاد تتر، عرضه تتر در اوایل ماه مه به بالاترین حد خود رسید و از مرز ۸۳ میلیون دلار گذشت. اما فروپاشی اکوسیستم ترا تاثیر منفی روی کل فضای رمزارزها گذاشت. یکی از شرکت‌هایی که در فروپاشی ترا دچار ضرر سنگین شد تتر بود. سازوکار تتر به گونه‌ای است که به ازای ضرب هر توکن USDT این بنیاد باید معادل آن را به عنوان پشتوانه در بانک ذخیره کند. با توجه به این سازوکار این بنیاد با ریزش شدید بازار استیبل‌کوین‌ها مجبور به بازخریدهای کلان در کنار کاهش عرضه شد که در نهایت ۲۱ درصد از سهم بازارش را از دست داد و ارزش بازار تتر به ۶۵.۸ میلیارد دلار رسید.

کاهش ارزش بازار تتر باعث شد شرکت Circle بتواند سهم بازارش را افزایش دهد. در حال حاضر این شرکت با سهمی ۳۶ درصدی بازاری به ارزش ۵۴.۵ میلیارد دلار دارد. اما در مقابل مدیرعامل صرافی رمزارزی بایننس، چانگ‌پنگ ژائو، در مورد استیبل‌کوین‌ها نظر مساعدی ندارد و معتقد است اگر مردم تصمیم به ترک رمزارزها بگیرند، اکثرشان حاضر به نگهداری استیبل‌کوین‌ها نیستند.

استیبل‌کوین‌ها حدود ۱۳.۶ درصد از کل ارزش بازار را شامل می‌شوند که تقریباً این عدد به بالاترین سهم بازاری که این کوین‌ها تجربه کرده‌اند نزدیک است.

بحران هزینه زندگی ناشی از تورم فزاینده جهانی ممکن است سرمایه‌گذاری و معاملات خرد را تحت تاثیر قرار دهد یا حتی متوقف کند. اما باید در نظر داشت در کشورهایی مانند آرژانتین که مردم با تورم شدید زندگی می‌کنند، استفاده از استیبل‌های دلاری می‌تواند به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش سرمایه استفاده شود.

تتر از جمله رمزارزهایی است که توانایی فریز کردن دارایی کاربران را دارد و این موضوع در کد قرارداد هوشمند این کوین تعریف شده است.

در مورد آرژانتین، تتر اعلام کرده است به مردم این کشور اجازه می‌دهد به بازاری جهانی دسترسی و از بازارهای سیاه محلی رهایی پیدا کنند. تتر همچنین قرار است برای مردم این کشور از روش‌هایی استفاده کند که دولت آرژانتین نتواند اموال مردم به صورت تتر را مصادره کند.

https://pvst.ir/cwf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو