skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس خواستار بررسی نقش بانک مرکزی در توسعه کاربری امضای دیجیتالی شد+ به روز رسانی

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۱ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

امضای دیجیتال

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در نامه‌ای خطاب به رئیس بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار بررسی نقش بانک مرکزی در توسعه کاربری گواهی امضای دیجیتالی شد.

به گزارش پیوست، مجتبی توانگر، رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، در دو روز متوالی نامه‌ای خطاب به رئیس بانک مرکزی و وزیر صمت منتشر کرد. او همزمان با انتشار تصویر نامه خود در توییتر نوشت: قریب ۲۰ سال از قانون تجارت الکترونیکی می‌گذرد و کماکان بانک مرکزی به‌ جای تسهیل‌گری و به‌ کارگیری امضای دیجیتالی خود به دنبال تنظیم‌گری و صدور امضای دیجیتالی و انحصار در این زمینه در حوزه بانکی است.

نامه توانگر به بانک مرکزی
توانگر در این نامه با اشاره به ماده ۷ قانون تجارت الکترونیکی تاکید کرده هرگاه قانون وجود امضا را لازم بداند، امضای الکترونیکی مکفی است.

توانگر نوشته است: یک کاربر یا شهروند می‌توانست در این سال‌ها تنها با یک امضای دیجیتالی معتبر تمامی امور مورد نیاز برای انجام راه دور و اصیل فرایندهای بانکی را انجام دهد، اما این استنباط‌های نادرست از فناوری، فرایندها را برای کاربران و شهروندان، سخت و انتفاع از آنها را دیرهنگام کرده است.

نامه توانگر به بانک مرکزی
رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در این نامه از بانک مرکزی پاسخ دو سوال را درخواست کرده است.

او در این رشته توییت افزوده است: از رئیس کل بانک مرکزی در این نامه پرسیدم که چه دلیلی باعث شده است تا بانک مرکزی خود در این زمینه تکلیفی برای مجری‌گری احساس کند؟ چرا از توان بانک‌های عامل یا بخش خصوصی برای قسمت صدور استفاده نشده است؟ شایان توجه است، تنظیم‌گر بحث امضای دیجیتالی در کشور بانک مرکزی نیست؛ چرا خود به دنبال وضع ضوابط در حیطه غیرتخصصی است؟

https://pvst.ir/cw6
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو