skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپلیکیشن موسیقی تیک‌تاک در راه است

۱۱ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

TikTok

راه‌اندازی اپلیکیشن پخش موسیقی، آن هم از سوی شرکتی همچون تیک‌تاک که چنین رابطه نزدیکی با موسیقی دارد عجیب نیست. مستنداتی که وب‌سایت بیزینس‌اینسایدر بررسی کرده، نشان می‌دهد این شرکت در حال بررسی گزینه موسیقی است.

به گزارش پیوست، به نقل از ورج، بایت‌دنس، شرکت مادر تیک‌تاک، در ماه مه درخواستی برای «تیک‌تاک موزیک» به اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا ارائه کرده است. طبق این درخواست، خدمات این اپلیکیشن شامل خرید، پخش، اشتراک‌گذاری و دانلود موسیقی است. این اپلیکیشن همچنین امکان ساخت، اشتراک‌گذاری و پیشنهاد پلی‌لیست، اظهارنظر در مورد موسیقی و همچنین پخش زنده موسیقی و ویدئو را برای کاربران فراهم می‌کند. بایت‌دنس در نوامبر ۲۰۲۱ در استرالیا برای کسب نشان تجاری «تیک‌تاک موزیک» اقدام کرده است.

بایت‌دنس پیش از این هم تجربه‌ای در زمینه استریم موسیقی داشته است؛ در سال ۲۰۲۰، بایت‌دنس اپلیکیشن استریم موسیقی به نام «رسو» (Resso) را در هند، برزیل و اندونزی راه‌اندازی کرد. برخی از ویژگی‌های رسو با آنچه در مستندات برای «تیک‌تاک موزیک» توصیف شده، از جمله ایجاد پلی‌لیست، اشتراک‌گذاری موسیقی در شبکه اجتماعی و ارتباط با جامعه، یکسان است.

بایت‌دنس از طریق تیک‌تاک برای رسو جذب کاربر می‌کند. بر اساس گزارشی از وب‌سایت The Information، اپلیکیشن تیک‌تاک در برزیل گزینه‌ای دارد که کاربران را برای گوش دادن به نسخه کامل موسیقی تیک‌تاکی به رسو منتقل می‌کند، اقدامی که کاربران را داخل اکوسیستم بایت‌دنس نگه می‌دارد.

بنا بر گزارش وب‌سایت اینفورمیشن، رسو تا نوامبر سال ۲۰۲۱، ۴۰ میلیون کاربر در هند، برزیل و اندونزی به دست آورده و این رقم همچنان در حال رشد است. گزارشی از اینسایدر نیز اوایل امسال نشان داد کاربران فعال ماهانه رسو از ژانویه ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ تنها در هند ۳۰۴ درصد رشد کرده‌اند. این در حالی است که تعداد کاربران پلتفرم معروف اسپاتیفای در همین دوره تنها ۳۸ درصد در هند افزایش یافته است.

مشخص نیست آیا هدف بایت‌دنس ساخت اپلیکیشنی بر اساس ساختار رسو است یا محصولی کاملاً جدید را شاهد هستیم. این اپلیکیشن موسیقی هم می‌تواند تاثیری را که تیک‌تاک بر شبکه اجتماعی داشت در صنعت استریم و پخش موسیقی تداعی کند.

منبع: Verge

https://pvst.ir/cw1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو