skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وعده حریم خصوصی و محافظت از داده‌های یوان دیجیتالی

۴ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

 یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی چین اعلام کرد که به حریم خصوصی کاربران یوان دیجیتالی کاملاً احترام می‌گذارد و از اطلاعات شخصی آنها محافظت می‌کند.

به گزارش پیوست، به نقل از رویترز، مو چانگ‌چون، مدیرکل موسسه تحقیقات ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین، با اشاره به تضمین گمنامی معقول برای تراکنش‌ها گفت، گمنامی محدود یکی از ویژگی‌های اصلی یوان دیجیتالی است.

روزنامه چینی سکیوریتیز تایمز به نقل از مو نوشت: «البته این ارز دیجیتالی از فعالیت‌های غیرمجازی مثل پول‌شویی، تامین مالی تروریست و فرار مالیاتی جلوگیری می‌کند و با مبارزه با آنها، امنیت امور مالی را فراهم خواهد کرد.»

بانک خلق چین پیشتاز توسعه و صدور ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) است و e-CNY یا یوان دیجیتالی جایگزینی قابل ردیابی برای اسکناس و سکه‌های این کشور به شمار می‌رود.

دیگر بانک‌های مرکزی نیز در صدد توسعه CBDC هستند و هدف آنها، مدرن‌سازی سیستم‌های امور مالی، محافظت در برابر رقابت رمزارزهایی مثل بیت‌کوین و افزایش سرعت پرداخت‌های داخلی و خارجی است.

چین یکی از پیشرفته‌ترین اقدامات در این حوزه را رهبری می‌‌کند و در چند سال اخیر، چندین سناریوی مختلف پرداخت را آزمایش و الگو‌های مختلفی را بررسی کرده است.

به گفته مو، قدرت خرید 0 e-CNY یا همان نسخه دیجیتالی ارز صادره PBOC (بانک خلق چین)، با پول نقد و سکه‌ برابر است.

او می‌گوید: «اسکناس و سکه امکان خرید طلا و تبدیل به ارز خارجی را دارند، e-CNY هم دقیقاً همین‌طور است.»

بعضی از شهر‌های چین در ماه مه برای توسعه شبکه کاربران و کمک مالی به کسب‌وکارها، این ارز دیجیتالی را به صورت رایگان در بین شهروندان توزیع کردند. انتظار می‌رود افزایش استفاده از e-CNY در آینده به افزایش شفافیت و بازده سیاست‌های دولتی چین منتهی شود.

منبع:Reuters

https://pvst.ir/ct8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو