skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بانک مسکن خدمات خود را از طریق دفاتر پیشخوان ارائه خواهد داد

سمانه سمیع تحریریه

۳ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بانک مسکن تا یک ماه آینده خدمات خود را از طریق درگاه پنجره واحد خدمات دولتی و دفاتر پیشخوان شهری و روستایی و دفاتر کاریابی ارائه خواهد کرد. قرار است در این دفاتر امکان افتتاح حساب و دریافت کارت برای مشتریان این بانک فراهم شود.

به گزارش پیوست، طبق همکاری مشترک شکل‌گرفته میان بانک مسکن و آی‌تی‌ساز، این شرکت دانش‌بنیان، پلتفرمی در اختیار بانک مسکن قرار داده که ۶ هزار نقطه به دسترسی‌های بانک مسکن افزوده می‌شود.

در دومین روز از چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن از پروژه مشترک این بانک با شرکت توسعه اطلاعات و ارتباطات آتی‌ساز (برند آی‌تی‌ساز) در حوزه ایجاد نئوبانک‌ و نخستین شبکه ارائه خدمات شعب بانک در دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

میر میثم سیدی مدیرعامل آی‌تی‌ساز در این باره گفت: این پلتفرم در وهله اول از طریق درگاه پنجره واحد خدمات دولتی یا دفاتر پیشخوان ارائه می‌شود و دفاتر پیشخوان شهری، روستایی و حتی دفاتر کاریابی می‌توانند خدمات بانک مسکن مثل افتتاح حساب و دریافت کارت را به کاربران ارائه دهند. به این ترتیب حدود ۶ هزار نقطه دسترسی به بانک‌‌ مسکن اضافه خواهد شد. در واقع کلیه سرویس‌های دولتی مثل ثنا، سوءپیشینه و سایر خدمات دولتی از طریق پلتفرم ایجادشده قابل ارائه است و این بار پلتفرم ایجادشده بانک مسکن صرفاً ارائه‌دهنده خدمات بانکی نیست و یک پلتفرم Open API است. سیدی همچنین زمان رونمایی از نسخه اولیه این پلتفرم را نهایتاً تا روزهای آغازین هفته آینده (۱۰ مرداد) اعلام کرد.

محمدحسین متقی‌زاده رئیس هیات مدیره آی‌تی‌ساز نیز همکاری مشترک بانک مسکن و شرکت‌های دانش‌بنیان را اتفاق خوبی برای بدنه صنعت مالی و بانکی و شرکت‌های دانش بنیان دانست و ادامه داد: در حال حاضر مسکن بزرگ‌ترین دغدغه افراد جامعه است و ما امیدواریم به کمک این همکاری مشترک، مقدمه و ریل‌گذاری برای رسیدن به هدف تسهیل در فرایند تسهیلات بانک مسکن را نیز به ثمر برسانیم و خدمات به شکل آنلاین و راحت‌تری انجام شود.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن نیز این تفاهمنامه را دلیلی بر حمایت بانک مسکن از شرکت‌های فناورانه دانش‌بنیان خواند و توضیح داد: هرچه بیشتر به سمت فناوری برویم و از روال سنتی بانکی دور شویم در منابع و زمان صرفه‌جویی می‌شود، در حال حاضر برای ایجاد یک شعبه به سرمایه‌های مالی کلان نیاز است و به طور کلی فرایند سنتی بانک‌ها باعث اتلاف هزینه و انرژی زیاد می‌شود. به این شکل، هم به نفع مشتریان است و هم به نفع بانک‌ها که به کمک فناوری در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم و پشتیبانی ۲۴ساعته کاربران را هم ممکن کنیم. ضمن اینکه امروز بانک‌ها از محل کارمزد باید کسب سود کنند و بحث درآمدزایی بسیار مهم است و به این صورت با صرفه‌جویی هزینه‌ها درآمد بیشتری نیز کسب می‌شود.

علی عسکری هیات مدیره بانک مسکن نیز با تاکید بر توسعه و گسترش خدمات الکترونیکی در بانک‌ها افزود: باید نقاط دسترسی مردم به بانک مسکن را افزایش دهیم و راهکار ایجادشده با شرکت آی‌تی‌ساز در باب همین موضوع است. الکترونیکی شدن فرایندها در کارایی بانک‌ها اثر مثبت دارد و رضایت مردم را نیز به همراه می‌آورد.

https://pvst.ir/ct1
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو