skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صفحه اصلی فیس‌بوک تغییر می‌کند

۳ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فیس‌بوک قابلیت جدیدی را فراهم کرده که به کاربران اجازه می‌دهد پست‌های دوستان، گروه‌ها و صفحات مورد نظر خود را به ترتیب زمانی مشاهده کنند. طبق اعلام شرکت متا، این به‌روزرسانی در هفته آخر جولای ارائه می‌شود.

به گزارش پیوست، پس از این به‌روزرسانی، با باز کردن فیس‌بوک، محتوای هوم فید (Home feed) در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. این صفحه محتوای شخصی‌سازی‌شده را بر اساس پیشنهادهای یادگیری ماشینی فیس‌بوک در اختیار شما می‌گذارد. سپس با کلیک روی صفحه Feeds، می‌توانید پست‌های اخیر دوستان، گروه‌ها و صفحات را مشاهده کنید.

طبق اعلام متا، این به‌روزرسانی در هفته جاری برای سراسر جهان عرضه می‌شود.

صفحات هوم و فیدز فیس‌بوک

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، طی پستی در صفحه فیس‌بوک خود گفت یکی از پردرخواست‌ترین قابلیت‌های فیس‌بوک، ابزاری است که از طریق آن دیگر پست‌های دوستان‌تان را از دست نمی‌دهید. او نوشت: «اپلیکیشن همچنان در صفحه هوم شخصی‌سازی‌شده باز می‌شود، یعنی جایی که موتور جست‌وجوی ما محتوای مورد نظر شما را پیشنهاد می‌دهد. اما صفحه Feeds به شما امکان می‌دهد کنترل بیشتری بر تجربه خود داشته باشید.»

چطور از صفحه Home فیس‌بوک استفاده کنیم

کاربران در قسمت Home Tab، محتوای «پیشنهادی» را علاوه بر ترکیبی از پست‌های دوستان، گروه‌ها و صفحات دریافت می‌کنند. Home Tab در واقع همان جایی است که فیس‌بوک محتوا و سازندگان جدید را از طریق پیشنهادات الگوریتمی تیک‌تاک مانند در اختیار کاربران می‌گذارد. کاربران از قسمت هوم همچنین می‌توانند ویدیو‌های کوتاهی به نام Reels تولید کنند و استوری‌ها و ریلز‌های دیگران را مشاهده کنند.

در واقع اگر از صفحه هوم (Home Tab) استفاده می‌کنید، باید حس‌وحال مشاهده محتوایی را که هوش مصنوعی برایتان در نظر می‌گیرد داشته باشید و مبدأ و منشاء آن محتوا اهمیتی نداشته باشد.

چطور از صفحه Feeds فیس‌بوک استفاده کنیم

در صفحه Feeds که داخل نوار شورت‌کات‌ها در پایین اپلیکیشن فیس‌بوک در iOS و بالای اپلیکیشن اندرویدی قرار گرفته است، هیچ محتوای پیشنهادی‌ای نمی‌بینید. در عوض تنها پست‌ها، ویدئو‌ها و تصاویر افراد و گروه‌هایی را که می‌شناسید به ترتیب زمان مشاهده می‌کنید.

به عبارت ساده، صفحه فیدز همان فیس‌بوک قدیمی است. با این حال طبق اعلام متا، این قابلیت تبلیغاتی را به همراه دارد.

صفحه فیدز فیس‌بوک

پس از کلیک روی فیدز می‌توانید بین Tab‌های بالای صفحه، جابه‌جا شوید که پست‌ها را در دسته‌های دوستان،‌ صفحه‌ها، گروه‌ها یا ترکیب هر سه دسته ردیف می‌کنند. فیدز این امکان را نیز فراهم کرده که صفحه‌ای را شخصی‌سازی کنید تا پست‌هایی از منتخبی از دوستان، صفحه‌ها و گروه‌های محبوبتان را نمایش دهد. می‌توانید تا حداکثر ۳۰ گزینه مورد علاقه را به این بخش اضافه کنید.

دیگر صفحات موجود در نوار شورت‌کات، از جمله ساعت (Watch)، بازار (Marketplace) و گروه‌ها (Groups)، از feature‌هایی هستند که کاربر بیشتر از آنها استفاده می‌کند. با این حال، کاربران می‌توانند صفحه‌ای را در نوار شورت‌کات پین (pin) کنند و در نتیجه همواره به آن دسترسی داشته باشند. برای این کار باید گزینه منو در نوار شورت‌کات را انتخاب کنید، به بخش تنظیمات و حریم‌خصوصی بروید، سپس تنظیمات، شورت‌کات‌ها و نوار شورت‌کات و در اینجا منویی برایتان باز می شود و با استفاده از آن می‌توانید صفحه‌ای را به این نوار پین یا سنجاق کنید.

منبع: Time

 

https://pvst.ir/csx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو