skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رمزارز و سرمایه‌گذاری پرتکرارترین واژه در کمپین‌های کلید‌واژه‌ای طبق گزارش عملکرد یکساله یکتانت کاربران موبایل بیشترین میزان وب‌گردی در بین ساعت‌های ۱۹ تا ۲۴ را به خود اختصاص داده‌اند

سمانه سمیع تحریریه

۳ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰ یکتانت نشان می‌دهد در کمپین‌های کلیدواژه‌ای، پرتکرارترین کلمات، مرتبط با موضوعات مالی، سرمایه‌گذاری و رمزارزها بوده‌اند.

به گزارش پیوست، در رویداد «فصل مشترک» که یکتانت به مناسبت انتشار گزارش عملکرد سالانه خود برگزار کرد سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت، به تشریح فعالیت‌های این مجموعه در پنج سال گذشته پرداخت و سرویس‌هایی مثل نجوا، تریبون، جریان، هارمونی، و ادیوری را نتیجه کشف نیازهای کاربران و تبلیغ‌دهندگان دانست.

او در این زمینه توضیح داد: ما به فصل مشترکی بین سه مخاطب اصلی خود یعنی کسب‌وکارها، ناشران محتوا و بازدیدکنندگان رسیده‌ایم و با توجه به در نظر گرفتن نیازهای این سه رکن، از ۲۱۷ نیرو در سال ۹۹ به ۴۱۷ نفر در سال ۱۴۰۰ رسیده‌ایم و این به خودی خود نشان‌دهنده توسعه فعالیت‌های یکتانت و تمام پلتفرم‌ها و سرویس‌های زیرمجموعه آن است.

سینا
مومنی: یکتانت در حال فتح بازار تبلیغات دیجیتالی است.

در این رویداد برخی از مدیران بخش‌های مختلف تیم یکتانت جداگانه به تشریح گزارش عملکرد واحد خود در سال ۱۴۰۰ پرداختند و در دیدگاهی مشترک رشد یکتانت را مدیون تعامل و کارگروهی در این مجموعه دانستند.

 ۷۲ درصد افزایش درآمد یکتانت

طبق گزارش عملکردی که مدیران یکتانت در این رویداد تشریح کردند در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۳۰۰ وب‌سایت نمایش‌دهنده با یکتانت کار کرده‌اند و در سال ۱۴۰۰ درآمدی که یکتانت در مجموع برای نمایش‌دهندگان ایجاد کرده، نسبت به سال ۹۹ بیش از ۷۲ درصد افزایش یافته است. وب‌سایت‌هایی با موضوع سیاسی اجتماعی ورزشی و اقتصادی بیشترین میزان ترافیک در دسکتاپ را داشته‌اند و طبق همین گزارش در بین نمایش‌دهندگان یکتانت وب‌سایت‌هایی با موضوعات سیاسی و اجتماعی، آهنگ و موسیقی و اقتصادی بیشترین میزان ترافیک در موبایل را به خود اختصاص داده‌اند.

در بین نمایش‌دهندگان یکتانت موضوعات سیاسی و اجتماعی بیشترین ترافیک در دسکتاپ را داشته‌اند.

تهران همان همیشگی!

در گزارش یکتانت استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب بیشترین تعداد نمایش‌دهندگان را دارند و تهران با بالاترین درصد بیشترین آمار تبلیغ‌دهندگان و بینندگان را به خود اختصاص داده است. گرچه حامد زمانی مدیر ارتباط با مشتریان یکتانت در این باره معتقد بود یکتانت در ۳۱ استان مخاطب خاص خود را دارد و گاه در یک روستای بسیار کوچک با ۷۰۰ نفر جمعیت هم یکتانت راه خود را باز کرده است.

کاربران وب- موبایل همچنان پیشتاز

در این گزارش همچنین آمده است، تبلیغات یکتانت در ۱۲۸ میلیون دستگاه موبایل و دسکتاپ نمایش داده‌ شده و در سه سال گذشته میزان استفاده کاربران از دستگاه‌های موبایل برای وب‌گردی روندی افزایشی پیدا کرده و ۸۸ درصد کاربران وب‌سایت‌ها برای وب‌گردی از موبایل استفاده کرد‌ه‌اند.

ساعت ۱۹ تا ۲۴ اوج وب‌گردی

طبق گزارش عملکرد ۱۴۰۰ یکتانت، بیشترین زمان و اوج وب‌گردی هم تعلق می‌گیرد به کاربران موبایل آن هم بین ساعات ۱۹ تا ۲۴. گرچه یکتانت تاکید کرده است ترافیک صبحگاهی در روزهای کاری و تعطیل روند متفاوتی دارد و در روزهای تعطیل کاربران دیرتر وب‌گردی را آغاز می‌کنند.

ساعات اوج وب‌گردی کاربران در دسکتاپ بین ساعت ۱۰ تا ۱۴ است و در روزهای تعطیل ترافیک دسکتاپ از ساعت ۱۷ تا ۶ صبح از ترافیک در روزهای کاری پیشی می‌گیرد.

میانگین ترافیک با روزهای شنبه و سه‌شنبه

در این گزارش همچنین آمده است وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده در روزهای شنبه و سه‌شنبه به طور میانگین ترافیک بیشتری از سایر روزهای هفته داشته‌اند و روند ترافیک در صفحات با موضوع اخبار سیاسی شباهت زیادی با روند ترافیک در صفحات اخبار اقتصادی دارد. نکته جالب توجه در این بخش توزیع ترافیک خانم‌ها و آقایان است که نشان می‌دهد در طول روز  آقایان وب‌گردی را زودتر شروع می‌کنند و از  خانم‌ها در ساعات پایانی روز بیشتر وب‌گردی می‌کنند.

در طول روز آقایان وب‌گردی را زودتر شروع می‌کنند.

ساعت ۱۰ تا ۱۵ اوج ترافیک در وب‌سایت‌های خبری سیاسی و اقتصادی است و ساعات انتهایی روز افراد موضوعات ورزشی را دنبال می‌کنند.

سرمایه انسانی یکتانت ۴۹ درصد خانم‌ها

در بخش مدیریت منابع انسانی این گزارش هم تشریح شده است که همکاران یکتانت از ۱۱ استان مختلف با یکتانت همکاری و دورکاری می‌کنند. ۵۱ درصد همکاران یکتانت را آقایان و ۴۹ درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. میانگین سنی همکاران یکتانت ۲۶ سال است و در پایان سال ۱۴۰۰ تیم یکتانت تیمی ۴۱۷ نفره بوده است.

گزارش کامل یکتانت را از اینجا بخوانید
https://pvst.ir/csz
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در یک لحظه احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم چقدر از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو