skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان ثبت صدور اسناد کاغذی را حذف می‌کند برگزار پنل تخصصی همکاری‌های سازمان‌‌های خصوصی و دولتی در مسیر توسعه فناوری‌ها به مناسب روز فناوری اطلاعات

سمانه سمیع تحریریه

۲۳ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ تیر ۱۴۰۲

روز فناوری اطلاعات ©عکس از راه پرداخت

معاونت توسعه فناوری سازمان ثبت اسناد و املاک خبر از حذف صدور اسناد کاغذی در سازمان ثبت داد. طبق گفته ستار هاشمی، در مسیر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بسیاری از سامانه‌های املاک برون‌سپاری شده و در هفته‌های جاری فراخوان آن اعلام می‌شود.

به گزارش پیوست، در مراسم روز فناوری اطلاعات (۲۲تیر) که به همت سازمان نصر تهران و با حمایت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان برگزار شده بود، پنلی تخصصی در زمینه همکاری‌های سازمان‌‌های خصوصی و دولتی در مسیر توسعه فناوری‌ها برگزار شد. در این پنل که با حضور ٰمهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، امیرحسین سعیدی نائینی اولین رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، احمد تقوایی نجیب رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و ستار هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیکی ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک برگزار شد به اقدامات و فرصت‌های پیش‌ روی شرکت‌ها و کسب‌وکارهای فناورانه پرداخته شد.

ستار هاشمی به مناسبت روز فناوری اطلاعات نوید اتفاقات تازه‌ای در سازمان ثبت اسناد را داد و گفت به‌ زودی صدور اسناد کاغذی در سازمان ثبت حذف می‌شود و در مسیر تحول دیجیتالی و پشتیبانی از شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان بسیاری از سامانه‌های املاک برون‌سپاری و به استارت‌‌آپ‌های این حوزه سپرده می‌شوند که در هفته‌های پیش‌ رو فراخوان آن به اطلاع می‌رسد. هاشمی همچنین هویت‌بخشی به افراد جامعه، هویت‌بخشی به املاک و هویت‌بخشی به کسب‌وکارها را از مهم‌ترین ارکان فناوری اطلاعات خواند و افزود: گرچه در هویت‌بخشی به افراد به کمک فناوری خوب عمل کرده‌ایم اما در زمینه املاک و کسب‌وکارها به قدر کافی موفق نبوده‌ایم و حضور استارت‌آپ‌های فناورپایه و دانش‌بنیان می‌تواند این چالش را رفع کند.

محرمیان نیز با اشاره به تاثیر همه‌جانبه تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند در زندگی روزمره توضیح داد: نسل مدیران جدید اغلب با IT و ICT آشنا هستند و به این شکل افق روشنی در کسب‌وکارها نیز ایجاد می‌شود و فناوری جای خود را با سرعت بیشتری باز می‌کند.

در ادامه گفت‌وگو تقوایی تشریح کرد که در شرایط فعلی به نظر می‌رسد مشکلات حوزه فناوری و موانع آن از وضعیت مبهم و ناآشنا بودن موانع سرچشمه می‌گیرد. او در این باره گفت: وقتی موانع شفاف نیستند چگونه می‌توانیم مانع‌زدایی کنیم؟ حتی در زمینه قانون‌گذاری و رگولاتوری نیز کسب‌وکارها با نکات مبهمی روبه‌رو هستند و باید در این زمینه به کمک آنها بشتابیم.

امیرحسین سعیدی نائینی، رئیس سابق سازمان نصر، نیز به وجود فساد در بدنه دولت اشاره کرد و گفت: خواسته یا ناخواسته بخشی از بدنه دولت درگیر فساد است و این موضوع کسب‌وکارها، صنف، دولت، مجلس و افراد جامعه را درگیر خواهد کرد. در واقع همین موضوع باعث شده است کار برای کسب‌وکارهای نوپا سخت‌تر باشد ولی باید در همین میان راهی برای ادامه پیدا کرد و به فناوری امیدوار بود.

حسین اسلامی
حسین اسلامی، رئیس هیات‌ مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران ورود تپسی به بازار سرمایه را از مهم‌ترین اتفاقات حوزه فناوری عنوان کرد.

رشد در سایه اقتصاد دیجیتالی

حسین اسلامی، رئیس هیات‌ مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، نیز با اشاره به ورود تپسی به بازار سرمایه این اتفاق را از مهم‌ترین و بهترین اتفاقات حوزه فناوری اطلاعات برشمرد و ادامه داد: کار ساده‌ای نبود که سازمان سرمایه، شرکتی با دارایی‌های نامشهود را به رسمیت بشناسد و این به خودی خود خبر از اتفاقات خوب و تازه‌ای در این حوزه می‌دهد. اسلامی همچنین سازمان فناوری اطلاعات را مرتبط با تمامی دستگاه‌ها دانست و گفت سازمانی وجود ندارد که به بخش فناوری اطلاعات ربط نداشته باشد و باید نگاهی همگرایانه و متحد در نصر شکل بگیرد.

شهاب جوانمردی
جوانمردی: تصمیمات در حوزه فناوری باید در تطابق با نیازهای روز افراد جامعه باشد.

شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ، هم در بخشی از پنل با نام انتقال تجربه توجه ویژه به نسل Z و آلفا را از وظایف مهم کسانی که در حیطه فناوری کار می‌کنند به شمار آورد و گفت: تصمیم‌ها در حوزه فناوری باید در تطابق با نیازهای روز افراد جامعه باشد تا تعارضات در این حوزه کم و کمتر شود.

سید محمدامین آقامیری معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با اشاره‌ به برنامه‌های وزارت ارتباطات، تحول دیجیتالی را دارای بالاترین اولویت در وزارت ارتباطات دانست و بیان کرد: تحول دیجیتالی اولویت ماست و در تمام لایه‌های کشور آن را اجرایی می‌کنیم. کسب‌وکارها ما را در کنار خود ببینند و مطمئن باشند ما می‌خواهیم تسهیل‌گر و کمک‌کننده باشیم.

دانش ثروت می‌آورد

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس سید محمدرضا میرتاج‌الدینی هم با تاکید بر حمایت از شرکت‌های فناورپایه اظهار داشت: فناوری‌ و دانش ثروت می‌آفریند و مجلس و دولت در این زمینه باید از استارت‌آپ‌ها حمایت کنند. تاج‌الدینی یکی از برنامه‌های مهم دولت در زمینه توسعه فناوری‌ها را افزایش سرعت اینترنت، فیبر نوری و اینترنت خانگی عنوان کرد و افزود برای توسعه فیبر نوری بودجه‌های لازم تخصیص پیدا کرده و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان هم در اولویت قرار گرفته است.

علی اصغر قائمی عضو شورای شهر تهران هم پیام رئیس مجلس شورای اسلامی محمدباقر قالیباف را که به مناسبت روز فناوری نوشته شده بود برای حاضرین در رویداد خواند و تاکید کرد که ایشان به صنعت فناوری توجه ویژه‌ای دارند و سیاست‌های مجلس همسو با رشد فناوری در کشور است.

در پایان مراسم، نیز نازنین دانشور عضو هیات مدیره نصر تهران، بیانیه اختتامیه روز فناوری اطلاعات را به نمایندگی از نصر تهران برای حضار خواند و رویداد با گلریزان برای آزادی زندانیان و خرید ۲۰ تندیس ۱۰ میلیون‌ تومانی به پایان رسید.

https://pvst.ir/cqt
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو