skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پراید پرتکرارترین کلمه جست‌وجو شده روی اپلیکیشن دیوار

سمانه سمیع تحریریه

۲۲ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

گزارش عملکرد دیوار نشان می‌دهد از هر ۳ شهروند ایرانی بالای ۱۸ سال، یک نفر در دیوار آگهی منتشر کرده است و پراید پر جست‌وجوترین کلمه در این اپلیکیشن است.

به گزارش پیوست، دیوار در گزارش خود در سال ۱۴۰۰ اطلاعاتی از بازار خرید و فروش آنلاین منتشر کرده است. در این گزارش دیوار به استناد آخرین آمار رسمی مرکز آمار ایران که جمعیت بالای ۱۸ سال را ۵۴.۹ میلیون نفر تخمین زده مدعیست از هر ۳ شهروند ایرانی بالای ۱۸ سال، یک نفر در دیوار آگهی منتشر کرده است.

۱۳۴۰ نفر پشت دیوار

این گزارش همچنین خبر از رشد ۲۰ درصدی افزایش گوشی‌هایی که پلتفرم دیوار را باز کرده‌اند می‌دهد و توضیح می‌دهد که به نسبت سال ۹۹، گوشی‌هایی که پلتفرم دیوار را باز کرده‌اند بیست درصد افزایش یافته و کاربران این پلتفرم از ۴۴ میلیون در سال ۹۹ به ۵۳ میلیون رسیده‌اند.

پلتفرم دیوار
به نسبت سال ۹۹، گوشی‌هایی که پلتفرم دیوار را باز کرده‌اند بیست درصد افزایش داشته‌اند.

دیوار همچنین در داده‌هایی که در این گزارش منتشر کرده تعداد نصب‌های فعال اپلیکیشن دیوار از کافه بازار در پایان سال را  هم ۲۳.۶ میلیون اعلام کرده است.

در گزارش دیوار سرمایه‌های انسانی در این پلتفرم  هم ۱۳۴۰ نفر اعلام شده است که آنها در سه بخش: دیوار(آگه پردازان هوشمند)، عملیات دیوار (پردازش الکترونیک پیشگامان آرمان)و کارنامه(خودرو پردازش هوشمند) مشغول به فعالیتند و ۶۴درصد تعداد افراد شاغل در دیوار(آگه پردازان هوشمند) را مردان تشکیل داده‌اند.

۶۴درصد تعداد افراد شاغل در دیوار(آگه پردازان هوشمند) را مردان تشکیل داده‌اند.

پراید پرجست‌وجوترین کلیدواژه

در بخشی از گزارش دیوار که مربوط به آمار جست‌وجوها است، پراید، به عنوان پرتکرارترین کلیدواژه در نوار جستجوی اصلی پلتفرم دیوار عنوان شده است و بر اساس این در سال ۱۴۰۰ پراید در میان دسته‌های اصلی «وسایل نقلیه» بیشترین سهم را از کلمات پر جست‌وجو کسب کرده است. در این گزارش سهم هر پلتفرم از بازدید آگهی‌ها ۹۳درصد از طریق اپلیکیشن در سیستم عامل اندروید، ۴.۵ درصد از طریق وبسایت و ۲.۵درصد از طریق در اپلیکیشن در سیستم عامل iOS اعلام شده است.

بیشترین بازدید آگهی ساعت ۲۳ تا ۲۴

طبق گزارش دیوار ۱۳۹.۷ میلیون آگهی در سال ۱۴۰۰ در دیوار منتشر شده و بیشترین آگهی‌ها منتشر شده مربوط به فصل تابستان و رکورد تعداد آگهی‌های منتشر شده متعلق به روز اول اسفند با ۵۲۲ هزار آگهی بوده  و فصل زمستان رکورد بیشترین بازدید آگهی‌ها را به خود اختصاص داده است.

همچنین بیشترین آگهی‌ها در بین ساعات ۱۲ تا ۱۳ ارسال شده و بیشترین بازدید آگهی‌ها بین ساعات ۲۳ تا ۲۴ بوده است و ۸۶ درصد آگهی‌ها به شکل رایگان منتشر شده است که این عدد نسبت به سال گذشته ۱۶درصد رشد داشته است.

گزارش کامل ۱۴۰۰ دیوار را از اینجا دریافت کنید.

تهران باز هم رکورددار است

بر اساس گزارش ۱۴۰۰ دیوار استان‌های رکورددار در تعداد آگهی و بازدید ابتدا متعلق به تهران، خراسان رضوی، خوزستان و اصفهان است. طبق این گزارش حدود ۵۰ درصد از تعداد کل بازدیدهای یکتا و ۴۶ درصد از کل آگهی‌های منتشر شده در اختیار این ۴ استان است. در بخش بررسی آگهی‌ها هم دیوار توضیح داده است که ۷۶درصد از بررسی‌ها به پذیرفته شدن آگهی و ۲۴درصد به رد شدن آن منجر شده است، ۴۱درصد از بررسی آگهی‌ها توسط ربات‌ها انجام شده است و بیشترین بررسی‌هایی که به رد شدن آگهی منجر شده است، مربوط به دسته خانه و آشپزخانه با سهم ۳۸درصد از کل بوده‌اند. تکراری بودن آگهی، بیشتر بودن قیمت به نسبت ارزش واقعی کالاها یا خدمات، خلاف قانون بودن آگهی و وجود نداشتن کالاها یا خدمات مهمترین دلایل گزارش اگهی‌ها از سمت کاربران بوده است.

تهران رکورددار در تعداد آگهی های دیوار است.

صرفه‌جویی در ۲۸۰ میلیون لیتر آب

در این گزارش همچنین گفته شده بازار بزرگ تهران ۱۰۵ هکتار است و اگر هر کاربر حداقل نیاز به ۱۰ متر مربع فضا برای فعالیت خود داشته باشد، برای ادامه کار با این تعداد کاربر، به فضایی معادل ۱۴برابر بازار بزرگ تهران نیاز است. فضایی که حالا به کمک فناوری در دیوار بساط کسب و کار هزاران نفر را فراهم کرده است. در زمینه حمایت از محیط زیست نیز دیوار در گزارش خود آورده: برای چاپ ۱۳۹ میلیون آگهی که در دیوار منتشر شده اگر تنها یک تراکت با اندازه یک چهارم کاغذ A4  تصور کنید، حدود ۲۸۰ میلیون لیتر آب مصرف می‌شود. موضوعی که حالا به کمک دیوار آنلاین و بدون استفاده از کاغذ انجام شده است و به این شکل دیوار نیز گام بزرگی در جهت حمایت از محیط زیست برداشته است.

https://pvst.ir/cqj
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو