skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

داده‌های یک میلیارد نفر در دارک‌وب به فروش می‌رسد

۱۵ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ تیر ۱۴۰۱

 اطلاعات بیش از یک میلیارد نفر از اعضای آژانسی دولتی نشت کرده و برای فروش در دارک‌وب عرضه شده است؛ حجم بالای اطلاعات لورفته، این هک را به یکی از بزرگ‌ترین حمله‌های جهان تبدیل می‌کند. این اطلاعات که شامل نام، آدرس، شماره شناسایی و شماره تلفن می‌شود، تاریخچه درمانی و انتظامی را نیز در خود جای داده است.

به گزارش پیوست، شانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی رمزارزی بایننس، در توییتی گفت: «بخش اطلاعات ما متوجه عرضه اطلاعات یک میلیارد شهروند برای فروش در دارک‌وب شده است.» او در ادامه بدون نام بردن از آژانس خاصی، نشت اطلاعات را به آژانسی دولتی نسبت داد.

ژائو هشدار داد که اطلاعات سرقت‌رفته می‌تواند بر اقدامات شناسایی و جلوگیری از هک تاثیر بگذارد.

او در ادامه تاکید کرد: «تمام پلتفرم‌ها باید تمهیدات امنیتی خود را در این زمینه تقویت کنند. بایننس در حال حاضر مراحل تایید هویت را برای کاربرانی که تحت تاثیر این هک قرار گرفته‌اند تقویت کرده است.»

ژائو در گفته‌هایش به کشور خاصی اشاره نکرده، اما بر اساس گزارش رویترز، یکی از کاربران یک فریوم مشهور هک زیرزمینی، ادعا کرده بیش از ۲۳ ترابایت اطلاعات شخصی متعلق به میلیاردها شهروند چینی را در اختیار دارد و آماده فروش آنهاست.

رویترز می‌گوید هکرها قیمت ۱۰ بیت‌کوین یعنی حدود ۲۰۰ هزار دلار را برای این اطلاعات در نظر گرفته‌اند که مدعی‌اند از پایگاه داده پلیس ملی شانگهای (SHGA) به دست آمده است. رویترز هنوز نتوانسته صحت این ادعا را تایید کند و دپارتمان پلیس هم هنوز در این باره اظهارنظری نکرده است.

منبع: ZDNet

https://pvst.ir/cph

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو