skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پیش‌بینی آینده ارز استلار

۱ مرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

اینده ارز استلار

در این مطلب می‌خوانید

  استلار حداقل روی کاغذ یکی از آینده‌دارترین رمزارزهای بازار است. توکن بومی این بلاک‌چین، لومن، که به‌ وسیله بنیاد استلار توسعه یافته، از زمان عرضه تاکنون رشد چشمگیری داشته و در صرافی‌های مختلفی معامله می‌شود. استلار یکی از امیدوارکننده‌ترین ارزهای دیجیتالی موجود در بازار است. ارز «لومن» تحت نماد XLM که از سوی بنیاد توسعه استلار توسعه یافته است، در صرافی‌های مختلف معامله می‌شود. استلار به‌ عنوان یک هاردفورک از رمزارز ریپل (XRP) شروع به کار کرد اما استلار خیلی زود توانست راه خود را به سبد سرمایه‌گذاری علاقه‌مندان باز کند.

  رشد قیمت توکن این شبکه نسل سومی از زمان شکل‌گیری آن، شاید دور از ذهن بود ولی امروزه استلار توانسته توجه جامعه زمرارزها را به خود جلب کند. در این مقاله قصد داریم نگاهی به عوامل تاثیرگذار در قیمت این ارز بیندازیم، عواملی که می‌تواند در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری تاثیرگذار باشد.

  استلار چیست؟

  استلار (Stellar) شبکه‌ای باز است که ذخیره و جابه‌جایی پول را تسهیل می‌کند. در ابتدا کمک به افرادی که از خدمات بانکی و مالی محروم‌اند هدف شکل‌گیری استلار بود. اما امروزه اولویت‌های این پروژه تغییر کرده و به پلی از جنس زنجیره بلاک‌چین میان موسسه‌های مالی تبدیل شده است.

  شبکه استلار از توکن بومی خودش که لومن با نماد XLM است، برای پرداخت کارمزدها و انتقال ارزش استفاده می‌کند. توکن لومن باعث می‌شود پلتفرم استلار برای تجارت در سراسر جهان مقرون‌به‌صرفه شود.

  اکوسیستم استلار به کاربران اجازه می‌دهد نسخه دیجیتالی از انواع ارز‌های رایج را به صورت دیجیتالی تولید کنند. اکوسیستم استلار به گونه‌ای شکل گرفته است که از کارکرد تمام سیستم‌های مالی دنیا تحت یک شبکه واحد اطمینان حاصل شود.

  سپیدنامه استلار

  پروتکل اجماع ستاره‌ای یک مدل فدرال برای سند پایه‌گذاری اجماع در سطح اینترنت است. بر اساس یافته‌های وایت‌پیپر استلار زیرساخت‌های مالی فعلی دچار آشفتگی ناشی از سیستم‌های بسته مالی است و شکاف‌های عمیق میان این سیستم‌ها باعث شده فرایند انتقال پول بین مرزهای سیاسی و جغرافیایی به کندی و با کارمزد بالا انجام شود. این مشکلات در نهایت باعث ایجاد محدودیت در رشد خدمات مالی و محروم ماندن بسیاری از مردم از این خدمات شده است.

  سپیدنامه استلار سندی ۳۲ صفحه‌ای است که به دست دیوید مازیرز از بنیان‌گذاران استلار منتشر شده است. سپیدنامه استلار بعد از توضیح مشکلات زیرساخت مالی پاسخ را در نیاز به ساخت زیرساخت مالی به وسیله بلاک‌چین مطرح می‌کند. در این سپیدنامه آمده است، برای حل مشکلات، به زیرساخت‌های مالی نیاز داریم که از رشد و نوآوری ارگانیک موجود در اینترنت پشتیبانی و یکپارچگی تراکنش‌ها مالی را تضمین کند.

  سپیدنامه استلار به عنوان یک جایگزین قانع‌کننده سیستم مالی غیرمتمرکز را پیشنهاد می‌دهد که در این سیستم شرکت‌کنندگان می‌توانند با استفاده از «مکانیسم اجماع» ضمن از بین بردن محدودیت‌ها، یکپارچگی تراکنش‌ها را تضمین کنند.

  تحلیل بنیادی

  استلار در اوایل سال ۲۰۱۴ توسط جد مک کالب و جویس کیم تاسیس شد. این پروژه به عنوان شعبه‌ای از ارز دیجیتالی ریپل با عرضه کلی ۱۰۰ میلیارد متولد شد. با این حال، توکن‌ها سوختند و در حال حاضر، عرضه به ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته است. Stellar (XLM) در اوایل رشد شبکه ریپل ساخته شد و روی آن کار کرد. با این حال، نوامبر ۲۰۱۵، تیم Stellar شبکه‌اش را بر اساس پروتکل خود راه‌اندازی کرد.

  تمرکز استلار ابتدا روی ارائه حواله و وام‌های بانکی در اقتصاد‌های در حال توسعه بود. استلار قصد داشت برای اقتصادهایی که خارج از حوزه خدمات بانکی هستند با کاهش هزینه و زمان انجام تراکنش، انجام امور مالی را برای این کشورها تسهیل کند.

  تاریخچه قیمت Stellar Lumens

  توکن بومی شبکه استلار (Stellar Lumen) یک آلت‌کوین است که با نماد XLM معامله می‌شود. این توکن در سال ۲۰۱۷، پیرو رشد شدیدی که بازار رمزارزها تجربه کرد، به محبوبیت بالایی رسید و این محبوبیت در نهایت باعث شد XLM از نظر ارزش بازار به لیست ۱۰ توکن برتر بازار اضافه شود.

  ارزش توکن بومی شبکه استلار در زمان معرفی حدود ۰.۰۰۳ دلار بود. ارزش هر واحد لومن تا سال ۲۰۱۷ با رشد محدود از یک سنت عبور نکرد و به نوعی کاربران طی سه سال در حال شناخت این پروژه بودند. با وجود این، در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل ۲۰۱۸ با رونق بازار رمزارزها، لومن استلار هم درگیر هیجانات بازار شد و رشد عجیبی را تجربه کرد.

  قیمت توکن لومن در ۴ ژانویه سال ۲۰۱۸ به حدود یک دلار نزدیک شد. رقم و رشد قیمتی که استلار در سال ۲۰۱۸ به آن دست یافت تداوم پیدا نکرد و خیلی زود قیمت کاهشی شد. بسیاری از سرمایه‌گذاران این پروژه هم لومن‌هایشان را در بازه قیمتی ۲ تا ۴ دهم دلار فروختند و قیمت لومن در پایان این سال به کمتر از ۰.۲ دلار رسید.

  قیمت توکن لومن در بیشتر سال ۲۰۱۹ زیر ۰.۱ دلار بود. حتی در این سال خبر توکن‌سوزی که بنیاد توسعه استلار منتشر کرد هم نتوانست قیمت را بالا ببرد. در سال ۲۰۲۰ هم قیمت توکن لومن تفاوت خاصی پیدا نکرد و در بازه ۰.۱ تا ۰.۲ دلار در نوسان بود.

  اما دوباره در سال ۲۰۲۱ با شروع رونق بازار رمزارزها قیمت توکن لومن تحت تاثیر قرار گرفت و این توکن با حدود ۰.۲ دلار کار خود را در این سال آغاز کرد و به حدود ۰.۸ دلار هم رسید و در نمودار قیمتی لومن نشانه‌های مثبتی شکل گرفت.

  پیش‌بینی قیمت توکن Stellar Lumens

  بسیاری از پیش‌بینی‌های قیمتی از طریق الگوریتم‌ها انجام می‌شود و پیش‌بینی‌ها لزوماً درست نیستند. پیش‌بینی قیمت WalletInvestor در مورد توکن لومن نشان می‌دهد ارزش این سکه در ژوئن سال آینده ۰.۱۸ دلار خواهد بود و در ژوئن ۲۰۲۷ در حدود ۰.۴۱ دلار معامله می‌شود.

  پیش‌بینی قیمت DigitalCoinPrice نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۲ ارزش این توکن به ۰.۱۴ دلار و بعد از آن به ۰.۱۷ دلار در سال ۲۰۲۳ و سپس به ۰.۲۱ دلار در سال ۲۰۲۵ خواهد رسید. بر اساس پیش‌بینی‌ها، قیمت لومن سال بعد باید اندکی کاهش پیدا کند و به ۰.۲ دلار برسد.

  سرانجام پیش‌بینی Gov Capital را داریم. این شرکت سرمایه‌گذاری برای لومن پیش‌بینی می‌کند که قیمت آن طی سال ۲۰۲۲ به کمی کمتر از ۰.۱۵ دلار خواهد رسید. همچنین پیش‌بینی یک‌ساله می‌گوید XLM می‌تواند به طور متوسط ​​در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ به حدود ۰.۳۶ دلار برسد و طبق داده‌های این شرکت، در خوش‌بینانه‌ترین حالت تا پنج سال آینده قیمت این توکن می‌تواند به ۲ دلار برسد.

  https://pvst.ir/csl

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو