skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسمارت‌فاند در یک سال بیش از ۲۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرد

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۱۲ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۶ تیر ۱۴۰۱

صندوق سرمایه‌گذاری اسمارت‌فاند طی یک سال گذشته ۲۲ میلیارد و ۷۹۸ میلیون تومان روی ۱۲ پلتفرم و سرویس خدماتی سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش پیوست، شــرکت ســرمایه‌گذاری خطرپذیــر اســمارت‌آپ بهـار سال گذشته صنـدوق سـرمایه‌گذاری ۵۰ میلیـارد تومانـی اسـمارت‌فاند یـک را با هـدف ورود سرمایه‌گذاری روی کسب‌وکارها در مرحـله نوپا راه‌اندازی کرد.
این شرکت اعلام کرده درصــدد راه‌انــدازی فانــدی بزرگ‌تر بــرای ســرمایه‌گــذاری در مراحــل بعــدی اســتارت‌آپ‌هــا خواهــد بــود.

بر اساس گزارش سالانه‌ای که اسمارت‌فاند یک منتشر کرده، از ۴۲۳ درخواست ثبت‌شده در نهایت ۱۷ مورد به تایید کمیته رسیده و ۱۲ مورد به سرمایه‌گذاری ختم شده است.

جریان ورودی طرح‌های سرمایه‌گذاری به اسمارت‌فاند یک
جریان ورودی طرح‌های سرمایه‌گذاری به اسمارت‌فاند یک

اسمارت‌فاند یک از جمله مهم‌ترین جذابیت‌ها در بررسی سرمایه‌گذاری را بیش از هر چیز کیفیت تیم و وضعیت بازار دانسته‌ است. ترکشن و محصول در اولویت‌های بعدی این صندوق برای سرمایه‌گذاری بوده‌اند.

بیشترین حوزه فعالیت استارت‌آپ‌های ارزیابی‌شده به ترتیب حوزه مالی و سرمایه‌گذاری با سهم ۲۳ درصدی، سلامت با ۱۶ درصد و فروش و بازاریابی نیز ۱۶ درصد بوده است. آموزش، خرده‌فروشی و سفر و گردشگری در اولویت‌های بعدی بوده‌اند. در این میان سهم پنج درصدی منابع انسانی و هوش مصنوعی بسیار اندک است.

حوزه فعالیت استارت‌آپ‌های ارزیابی شده از اسمارت فاند یک
حوزه فعالیت استارت‌آپ‌های ارزیابی‌شده از اسمارت‌فاند یک

این در حالی است که امروزه منابع انسانی و هوش مصنوعی از حوزه‌های جذاب فعالیت برای استارت‌آپ‌ها در سطح دنیا به شمار می‌روند.

در ادامه این گزارش صندوق اسمارت‌فاند یک به معرفی پرتفوی سرمایه‌گذاری خود پرداخته است. لندین، والتا، لیدالید، ویدی‌وود، وینداد، سمف‌کیدز، سلام ساختمان، یوآیدی، مهدا، ضرب، بازینگا و کندل سرویس‌های خدماتی و پلتفرم‌هایی است که اسمارت‌فان یک طی سال گذشته روی آنها سرمایه‌گذاری کرده است.

پرتفوی سرمایه‌گذاری اسمارت‌فاند یک
پرتفوی سرمایه‌گذاری اسمارت‌فاند یک

هرچند رقم سرمایه‌گذاری روی هر یک از این موارد مشخص نیست اما اسمارت‌فان یک بـه طور کلـی در یک سـال گذشـته روی ۱۲ اسـتارت‌آپ و در مجمـوع ۲۲ میلیـارد و ۷۹۸ میلیون تومـان از ذخیره ۵۰ میلیاردی خود را سـرمایه‌گـذاری کرده اسـت.

متن کامل گزارش عملکرد یکساله اسمارت فاند یک

https://pvst.ir/cok
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو