skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قطعی موقت Cloudflare بسیاری از وب‌سایت‌های بزرگ را با مشکل مواجه کرد

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ آذر ۱۴۰۱

مشکل قطعی کلود فلر برطرف شد

کلودفلر، امروز ۲۱ ژوئن، دچار مشکل و قطع موقت خدمات شد. این شرکت زیرساختی بسیاری از خدمات و وب‌سایت‌های اینترنتی را پشتیبانی می‌کند و به نظر می‌رسد این قطعی وب‌سایت‌های مختلفی از جمله دیسکورد، شاپیفای، نورد وی‌پی‌ان و چندین صرافی رمزارزی را متاثر کرده است. با این حال بر اساس گزارش تک‌کرانچ، کلود فلر مدعی است که مشکل را رفع کرده است.

به گزارش پیوست، بر اساس داده‌های وب‌سایت DownDetectro که آمار عدم دسترسی به وب‌سایت‌ها را طبق گزارش کاربران منتشر می‌کند، چندین وب‌سایت از جمله دیسکورد، شاپیفای، AWS و توییتر و چندین صرافی رمزارزی در پی قطعی کلودفلر، دچار قطعی موقت شدند.

وب‌سایت ایندیانا اکسپرس گزارش می‌دهد که صرافی‌های بزرگ رمزارزی مثل کوین‌بیس، FTX، بیت‌فینکس و OKX نیز در نتیجه مشکل کلود‌فلر برای برخی کاربران از دسترس خارج شدند. با این حال بیشتر این وب‌سایت‌ها در زمان نگارش خبر به فعالیت معمول خود ادامه می‌دهند و مشکل رفع شده است.

بایننس یکی از معدود صرافی‌های رمزارزی بود که حتی در مدت قطعی هم دچار مشکل نشد. به گفته چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل این صرافی، بایننس برخلاف دیگر همتایان خود، تنها به یک خدمت وابسته نیست و از چندین گزینه استفاده می‌کند.

ژائو در توییتی گفت: «این شما و این تمرکززدایی. ما گزینه‌ای کمکی برای خدمتی داریم که بقیه تنها به آن وابسته هستند. خوش‌شانس بودیم.»

توییت مدیرعامل بایننس در رابطه با قطعی دیگر صرافی‌های رمزارزی و به مشکل نخوردن بایننس

شرکت کلود‌فلر هفته گذشته نیز در برخی از مناطق جهان با قطعی مشابهی در مقیاس محدودتر مواجه شد، اما توضیحی در مورد دلیل این مشکل ارائه نکرد. گراهام کامینگ، مدیر ارشد تکنولوژی کلود‌فلر، امروز در رابطه با قطعی گسترده گفت، قطعی امروز سراسری نبود اما «مناطق زیادی» را با مشکل مواجه کرد.

https://pvst.ir/cky

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو