skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هشدار بورس آمریکا در مورد محصولات کریپتو؛ سریعاً قانون‌گذاری کنید

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ آذر ۱۴۰۱

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، در مورد رمزارزهایی که «زیاده از حد خوب به نظر می‌رسند» هشدار داد. همزمان با هشدار رئیس SEC، وزارت خزانه‌داری نیز اعلام کرد، آشوب اخیر بازار کریپتو نشان‌دهنده لزوم تدوین چارچوب مشخص رگولاتوری برای جلوگیری از خطرات این دارایی‌های دیجیتالی است.

هشدار رئیس در مورد کریپتور

بر اساس گزارش رویترز،‌ گری گنسلر، رئیس SEC، هفته گذشته در مورد پلتفرم‌های اعطای وامی که بیش از خوب به نظر می‌رسند هشدار داده بود.

هشدار این رگولاتوری در حالی منتشر شده که شبکه اعطای وام سلسیوس (Celsius Network)، اوایل هفته گذشته از برداشت دارایی‌های رمزارزی جلوگیری کرد.

گنسلر گفت: «ما بار دیگر دیدیم که پلتفرم‌های اعطای وام شبیه بانک‌های کوچک عمل می‌کنند. آنها به سرمایه‌گذاران می‌گویند کریپتوی خود را به ما بدهید، ما سود بالا مثل ۷ یا ۴.۵ درصد به شما می‌دهیم. چطور کسی می‌تواند چنین نرخ بالایی را در بازار امروز ارائه دهد و شفاف‌سازی نکند؟»

رئیس SEC تاکید کرد: «من به مردم هشدار می‌دهم. اگر چیزی بیش از حد خوب به نظر رسید، احتمالاً برای واقعی بودن بیش از حد خوب است.»

SEC و چندین رگولاتور اوراق بهادار در سطح ایالتی در حال بررسی شبکه سلسیوس و تصمیم برای جلوگیری برداشت از آن هستند. طبق گزارش‌های منتشرشده، این شرکت هم در جهت مقابل با این بررسی‌ها شرکت مشاوره Citigroup را استخدام کرده و از شرکت حقوقی Akin Gump Strauss Hauer & Feld که در زمین بازسازی امور مالی تخصص دارد کمک گرفته است.

در پی توقف برداشت از شبکه سلسیوس، بابل فایننس، در هنگ‌کنگ نیز موقتاً برداشت و بازخرید محصولات کریپتوی خود را متوقف کرد.

تاکید مقامات خزانه‌داری بر الزام یک چارچوب قانونی برای کریپتو

فروپاشی رمزارز ترا (LUNA) و رمزارز پایدار UST، در اوایل ماه مه و مشکلات پلتفرم‌های اعطای وام کریپتو، بازار رمزارزها را با چالش مواجه کرد.

بیت‌کوین برای اولین بار پس از دسامبر ۲۰۲۰ به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد و به طور کلی از اوایل ماه آوریل تا به امروز بیش از یک هزار میلیارد دلار سرمایه از این بازار حذف شده است.

به دنبال سیل عظیم فروشی که بازار کریپتو شاهدش بود، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده هفته گذشته بر ضرورت قانون‌گذاری فوری بر رمزارزها تاکید کرد. یکی از مقامات با اشاره به «نظارت وزارت خزانه‌داری بر بازار کریپتو» در مصاحبه با رویترز گفت: «ما باور داریم که آشفتگی‌های اخیر بار دیگر بر الزام قانون‌گذاری فوری برای جلوگیری از خطرات دارایی‌های دیجیتالی تاکید می‌کند.»

منبع: Bitcoin.com

https://pvst.ir/cks

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو