skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

پاتریک مورهد نویسنده میهمان

اوراکل راه‌حل‌های صنعتی و نسل پنجم را به کار می‌گیرد

پاتریک مورهد
نویسنده میهمان

۲۵ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

اگر  کار در صنعت تکنولوژی را تجربه کرده باشید، احتمالاً شکست چندین طرح تحول سازمانی را در صنایع مختلف دیده‌اید. اگر در جایگاه خریدار طرح‌های تحول باشید، می‌دانید که این پیشنهادها تنها تا حدی نیاز شما را برآورده می‌کنند یا راه‌حلی افقی با پیامی هوشمندانه‌ و عمودی محسوب می‌شوند. به همین دلیل طرح‌های تحول صنعتی در بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی عمر چندانی ندارند و تعداد کمی از شرکت‌ها نیاز مشتری را برآورده می‌کنند. اوراکل با ۲۰ سال تجربه در ارائه راه‌حل‌های صنعتی و ارائه راه‌حل‌های صنعتی، با افتتاح اولین آزمایشگاه صنعتی خود در شیکاگو قصد دارد این مفهوم را وارد مرحله تازه‌ای کند.

کمبود نیروی کار و افزایش روبات‌ها

همه ما صحبت‌های زیادی در مورد بازگرداندن تولید به ایالات متحده شنیده‌ایم. این فرایند به نیروی کار ماهری نیاز دارد که در آمریکا یافت نمی‌شود.

به‌علاوه، کووید-۱۹ هم نگاه ما به موازنه زندگی و کار را تغییر داده و بسیاری را به فکر بازنگری گزینه‌های شغلی یا حتی بازنشستگی زودهنگام انداخته است. این پدیده حتی به طور خاص نام‌گذاری شده و از آن به عنوان «استعفای عظیم» یاد می‌شود.

استفاده از روبات‌ها، که معمولاً دزد مشاغل شناخته می‌شوند، در بعضی از بخش‌های اقتصاد سرعت چندانی ندارد. کووید-۱۹ و کمبود نیروی کار آمریکا باعث شده رویکرد کشور نسبت به روباتیک و خودکارسازی از یک تهدید به فرصت تغییر پیدا کند.

مساله دیگر جایگزینی انسان و از بین بردن فرصت‌های شغلی نیست. سیستم‌های روباتیک وقت انسان را آزاد و فضا را برای فعالیت‌های سطح بالاتر و معنادار‌تر باز می‌کنند و در برخی موارد امنیت فضای کار را افزایش می‌دهند.

روباتیک نه یک فرضیه بلکه نظریه است. صنعت آب و برق برای کاهش آسیب‌دیدگی، سرکشی به خطوط دکل‌های انتقال برق را با استفاده از پهپاد انجام می‌دهد. پهپاد‌ها امنیت کار را افزایش می‌دهند. این ماشین‌های دقیق، معایبی را شناسایی می‌کنند که از چشم انسان پوشیده است. یکی از بهترین مثال‌های استفاده از تکنولوژی در کنار انسان، تضمین سلامت زیرساخت است.

محیط‌هایی مثل آزمایشگاه صنعتی اوراکل در توسعه راه‌حل‌های تکنولوژی‌محوری مثل اپلیکیشن‌های ابری، زیرساخت و هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی (ML) ‌برای جهان واقعی نقش اساسی دارند.

آزمایشگاهی فعال

بسیاری از ما در فرایند فروش از مراکز بریفینگ (مرکز تبادل اطلاعات فروشندگان با مشتری درباره جزئیات محصول) شرکت‌ها دیدار کرده‌ایم، اما آزمایشگاه صنعتی اوراکل یک آزمایشگاه پویاست که نمونه‌ای از طرح در آن ساخته و آزمایش می‌شود.

این تاسیسات ۹ هزار مترمربعی بر حوزه انرژی، آب،‌ ساخت‌وساز و مهندسی، ارتباطات، سلامت و امنیت عمومی و صنایع تولیدی تمرکز دارد. مرکز دیگری هم تا آخر امسال در شهر ردینگ انگلستان راه‌اندازی می‌شود و روی انرژی تجدید‌پذیر، انرژی پاک و سیستم ریلی پرسرعت تمرکز خواهد داشت. آزمایشگاه دیگری که قرار است در سیدنی استرالیا راه‌اندازی شود نیز بر صنایع پرهزینه تمرکز دارد.

راه‌حل‌هایی که روی صفحه‌نمایش مشاهده می‌کنیم قوه تخیل ما را برمی‌انگیزند و در چنین مراکزی ممکن است به یک طرح اجرایی تبدیل شوند. فرض کنید ۵۰ سال در کسب‌وکاری فعالیت داشته‌اید و به یکباره با یک رقیب نو یا تحولی صنعتی مواجه می‌شوید. در این حالت، این آزمایشگاه جایی است که می‌توانید مسیر تکنولوژی تا تحقق نتایج تجاری را مشاهده کنید.

ما تکنولوژی‌هایی مثل روبات‌های سگ‌، کلاه‌هایی که کارکنان را ردیابی می‌کنند و روبات‌هایی که دیوار می‌چینند مشاهده کرده‌آیم. متاسفانه، ۴۰ سال پیش من به جای این روبات‌‌ها کار می‌کردم.

اپلیکیشن‌های عمودی استراتژیک

اوراکل چندین دهه در زمینه همکاری با شرکت‌های صنایع مختلف تجربه دارد. اپلیکیشن‌های عمودی امروزی دیگر محدود به رابطه بین کسب‌وکارها (B2B) نیستند و در بیشتر موارد به صورت رابطه کسب‌وکار با مشتری (B2C) مشاهده می‌شوند. این کاربردها برای استفاده از فرصت‌های تحول و خدمت‌رسانی بهتر به مشتریان اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند.

تکنولوژی زیرساختی و پایگاه داده و اپلیکیشن‌های هماهنگی و مدیریت کارهای سازمانی اپلیکیشن‌های اساسی به شمار می‌روند اما اپلیکیشن‌هایی که مشتریان و کارکنان استفاده می‌کنند ماهیت استراتژیک دارد. همین موضوع دلیل حرکت به سمت ابر صنعتی و سازگاری عمودی است.

اوراکل قصد دارد این مشکل را به صورت کامل حل کند؛ برای مثال در صنعت آب و برق، همه چیز از مدیریت داده‌های سنجشی، تا کمک به محافظت از ابزارها و نگهداری دارایی‌ها، تا بومی‌سازی طرح‌های افزایش بازده انرژی در جهت کاهش کربن و هزینه‌ها و گزارش مالی شرکت، سیستم‌های ERP، مدیریت سازمان و تمام زیرساخت‌های مورد نیاز.

شاخص متمایزکننده اوراکل، عرضه یک بسته کامل است. اکثر مشتریان برای بخش‌هایی از راه‌حل روی دیگر فروشندگان و تکنولوژی‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این بسته باید به گونه‌ای فشرده ارائه شود و اوراکل برای موفقیت باید با شرکا و در برخی موارد رقبای خود همکاری کند.

آزمایشگاه‌های صنعتی اوراکل نه به دلیل امکاناتی که اوراکل ارائه می‌دهد بلکه به دلیل همکاری این شرکت با بیش از ۳۰ شریک صنعتی اهمیت دارند. اصلا منطقی نیست که تصور کنیم یک فروشنده می‌تواند تمام مشکلات موجود در تمام صنایع را رفع کند.

اهمیت 5G برای کسب‌وکار

ورایزن و اوراکل، در این آزمایشگاه در عرضه ابزارهای 5G Ultra Wideband برای کسب‌وکار همکاری می‌کنند. ساخت محصولات عمودی بر پایه خدمات 5G می‌تواند اقدامی انقلابی باشد.

برای مثال در صنعت ساخت‌وساز، حجم زیادی از داده مدل‌های اسکن لیزری پهپادی و داده‌های ویدئویی ‌BIM (مدیریت اطلاعات ساخت‌وساز) با استفاده از شبکه 5G می‌توانند خطرات احتمالی را کاهش و بازده پروژه را افزایش دهند.

در صنعت آب و برق، دسترسی مطمئن و سریع به داده‌های سنجش و داده‌های حسگر اینترنت اشیایی که از طریق 5G امکان‌پذیر می‌شود می‌تواند به نظارت بهتر بر موضوعاتی مثل مصرف انرژی یا خطرات احتمالی موجود در لوله و خطوط کمک و در نتیجه از قطعی برق و هزینه بالا جلوگیری کند.

سخن پایانی

آزمایشگاه‌های صنعتی اوراکل، راه‌حل‌ها را به سطح تازه‌ای می‌برد و مشتریان می‌توانند با استفاده از آن راه‌حل‌ها را با سرعت بیشتری پیدا و استفاده کنند.

راه‌حل‌های عمودی در برخی موارد برای چندین صنعت به کار گرفته می‌شوند؛ برای مثال راه‌حلی برای امور مالی را می‌توان برای بخش درمان و تولید نیز آماده‌سازی کرد.

از نظر من اهمیت آزمایشگاه‌های صنعتی اوراکل، بررسی شرکت‌ها به صورت جداگانه و آشنایی با چالش‌های مختلف شرکت‌ها در یک صنعت واحد است. این شرکت‌ها معمولاً فرایند‌ها، پایگاه‌داده و مقررات یکسانی دارند. شرکت‌ها در آزمایشگاه‌های صنعتی اوراکل می‌توانند راه‌حلی را بسازند و در صورت عملی نبودن آن را نابود کنند. در راه‌حل‌ها تغییر ایجاد و برای برطرف کردن یک نیاز خاص با یکدیگر همکاری کنند.

این آزمایشگاه‌ها نه تنها نشان از نوآوری اوراکل دارند، بلکه ابزاری برای ساخت راه‌حل‌های معنادار محسوب می‌شوند که اکوسیستمی برای همکاری را نیز ترویج می‌کنند.

منبع: Forbes

https://pvst.ir/cjo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو