skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قیمت بیت‌کوین به زیر ۲۵ هزار دلار رسید؛ سختی شبکه بیت‌کوین رکورد زد

۲۳ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رکوردزنی هش ریت بیت‌کوین

نرخ هش‌ریت شبکه بیت‌کوین یا همان سختی شبکه، به عدد 231.428 ExaHash رسید. نرخ هش‌ریت شبکه بیت‌کوین معیاری برای سنجش قدرت محاسباتی موجود در شبکه بیت‌کوین است و این عدد درست زمانی به بالاترین میزان خود رسیده که قیمت بیت‌کوین با کاهشی چشمگیر به زیر ۲۵ هزار دلار افت کرد.

به گزارش پیوست، نرخ هش‌ریت شبکه بیت‌کوین مستقیماً با قدرت محاسباتی تجهیزات ماینینگ موجود در شبکه برای تایید تراکنش‌ها در ارتباط است. با بالا رفتن سختی شبکه مفهومی به نام استخر ماینینگ به‌ وجود آمده است. استخر ماینینگ در حقیقت نقطه اشتراک‌گذاری توان پردازشی ماینرها در کنار یکدیگر برای حل سریع‌تر بلوک‌ها و افزایش درآمدشان است.

هش‌ریت بیت‌کوین
نمودار سختی شبکه بیت‌کوین

برخی از محبوب‌ترین استخرهای استخراج بیت‌کوین بر اساس سهم بازار عبارت‌اند از: Poolin ،AntPool F2Pool ،ViaBTC و SlushPool. با این حال اکثر هش‌ریت شبکه همان‌طور که در نمودار پایین مشخص است، به‌ وسیله ماینر‌های توزیع‌شده که به‌ صورت مستقل فعالیت می‌کنند فراهم شده است.

نمودار توزیع هش‌ریت
سهم هر یک از استخر‌ها در کنار ماینر‌های مستقل

به‌رغم سقوط بازار که تهدیدی برای از بین رفتن بسیاری از پروژه‌های رمزارزی است، اکوسیستم بیت‌کوین به تقویت خود با ثبت مداوم ATHهای جدید برای نرخ هش، دشواری شبکه و ظرفیت شبکه ادامه می‌دهد.

به‌علاوه، شبکه لایتنینگ بیت‌کوین (فناوری لایه ۲ ساخته‌شده روی بیت‌کوین) نیز ظرفیت خود را به چهار هزار بیت‌کوین رسانده است. با حمایت مستمر ماینرها، معامله‌گران و توسعه‌دهندگان، بیت‌کوین موقعیت خوبی برای میزبانی در امن‌ترین شبکه بلاک‌چین در جهان دارد.

https://pvst.ir/cjc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو