skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامسونگ از انرژی خورشیدی برای شارژ کنترل تلویزیون استفاده می‌کند

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سامسونگ در جهت خدمات زیست محیطی خود در بخش تلویزیون‌ها و نمایشگرها امکانی را فراهم کرده است تا کنترل از راه دور این تلویزیون‌ها برای شارژ شدن نیازی به باتری نداشته باشند و از طریق نور خورشید شارژ شوند تا پسماندهای باتری، کمتر شود.

تلویزیون‌ها و نمایشگرها

در بخش تلویزیون و نمایشگرها تلویزیون‌های سری 2022 Neo QLED سامسونگ توانستند تاییدیه کاهش کربن را از موسسه Carbon Trust دریافت کنند. برای این تاییدیه، میزان تولید شده گازهای گلخانه‌ای (GHG) در کل چرخه عمر یک محصول طبق استانداردهای جهانی اندازه‌گیری و ارزیابی می‌شود.همچنین سامسونگ با پیاده‌سازی یک سسیستم قدرت کارآمدمصرف برق تلویزیون‌های خود را به میزان زیادی کاهش داده و در سری‌های جدید، ابعاد بخش پشتی تلویزیون نازک‌تر شده تا میزان پلاستیک به کار رفته بیشتر از قبل کاهش پیدا کند. ضمن اینکه کنترل از راه دور این تلویزیون‌ها برای شارژ شدن نیازی با باتری ندارد و از طریق نور خورشید شارژ می‌شود تا پسماندهای باتری کمتر شود.

محیط زیست و سامسونگ
تلویزیون‌های ۲۰۲۲ سامسونگ، مانیتورها، تابلوهای دیجیتال و کنترل از راه دور آن نیز از رزین بازیافتی استفاده می‌کنند.

 

کنترل از راه دور SolarCell تلویزیون‌های سامسونگ نیز برای سال ۲۰۲۲ ارتقا یافته است. به طوری که این کنترل‌های جدید حالا ۸۸ درصد کارآمدتر از نسل قبلی خود شده‌اند.

همچنین ۱۱ مدل از سری تلویزیون های ۲۰۲۲ سامسونگ با وزن کمتر و کاهش مصرف برق نسبت به نسل‌های قبلی طراحی و عرضه شدند. این مدل‌ها شامل سه مدل Neo QLED 8K، سه مدل Neo QLED 4K، دو مدل QLED، دو مدل تلویزیون‌های Lifestyle و یک مدل از تلویزیون‌های سری Crystal UHD سامسونگ می‌شود.

تلویزیون‌های ۲۰۲۲ سامسونگ، مانیتورها، تابلوهای دیجیتال و کنترل از راه دور آن نیز از رزین بازیافتی استفاده می‌کنند. همچنین قرار است در چشم‌انداز محیط زیستی سامسونگ، در سال جدید میزان استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی در نمایشگرهای این شرکت حدود ۳۰ برابر افزایش پیدا کند.

موبایل

بخش تجربه موبایل (MX) سامسونگ نیز مانند سایر قسمت‌ها، دغدغه‌های زیست محیطی را مد نظر خود قرار داده است. درصد پلاستیک‌های استفاده شده در بسته‌بندی گلکسی S21 تنها چهار درصد از وزن کل را تشکیل می‌داد که در مقایسه با گلکسی S7، ضایعات تولید شده در هر واحد بسته بندی را تا ۴۹ درصد کاهش می‌دهد. علاوه بر این، بسته‌بندی گلکسی S21 تنها حاوی ۵۸ درصد از کاغذ مورد استفاده در گلکسی S7 بود که به نجات حدود ۴۴۸۰۲ درخت در سال کمک می‌کند. سامسونگ قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ تمامی مواد پلاستیکی را در بسته بندی محصولات خود حذف کند و مواد بازیافتی را برای همه محصولات خود در بخش موبایل (MX) اعمال کند.

 

موبایل سامسونگ
سامسونگ برای بسته‌بندی گلکسی S22 از کاغذ ۱۰۰ درصد بازیافت شده و یک پوسته محافظ از پلاستیک بازیافتی استفاده کرده است.

در پرچمداران جدید سری S22، سامسونگ با همکاری سازمان‌های پیشرو، به بازیابی تورهای ماهیگیری دور انداخته شده و تبدیل آن‌ها به موادی با کیفیت برای گوشی‌های هوشمند کمک کرد. این مواد که در ساخت کلیدهای سری گلکسی S22 نقش داشته‌اند از ۲۰ درصد پلاستیک یافت شده در تورهای ماهیگیری در اقیانوس استخراج شدند. در ساخت گوشی‌های سری گلکسی S22 همچنین از مواد بازیافتی، در ماژول بلندگو و همچنین قسمت‌های داخلی کلیدهای پاور و صدا استفاده شده است.

سامسونگ برای بسته‌بندی گلکسی S22 از کاغذ ۱۰۰ درصد بازیافت شده و یک پوسته محافظ از پلاستیک بازیافتی بهره برده است. قاب‌های این گوشی‌های هوشمند هم با مواد دارای گواهی UL و سازگار با محیط زیست مثل پلاستیک بازیافتی یا مواد با پایه بیولوژیکی طراحی شده‌اند.

لوازم خانگی

محصولات لوازم خانگی سامسونگ به دلیل تجهیز به کمپرسور اینورتر دیجیتال میزان انرژی کمتری را مصرف می‌کند و هر کدام از سری‌های متنوع آن دارای قابلیت‌هایی برای کمک به حفظ پایداری محیط زیست هستند. به طور مثال کولرهای گازی ویندفری سامسونگ از سیستم خنک کننده R32 بهره می‌برد که به حفظ لایه ازن کمک می‌کند و تأثیر کمتری در گرم شدن کره زمین دارد. علاوه بر این، فناوری دیجیتال Inverter Boost با بهره‌وری انرژی، دمای محیط را با نوسان کمتری حفظ می‌کند تا میزان مصرف انرژی تا ۷۳ درصد کاهش یابد.

همچنین در کره جنوبی نیز کولرهای گازی سری ویندفری سامسونگ مجهز به کنترل از راه دور SolarCell است که میزان پسماند سالانه باتری‌ها را کاهش می‌دهد. این کنترل‌ها به زودی در سایر نقاط جهان در دسترس کاربران کولرهای گازی سامسونگ قرار می‌گیرد.

تلاش‌های سامسونگ برای ارائه محصولات لوازم خانگی خود با قابلیت‌های دوستدار محیط زیست موجب شده تا این شرکت، اولین شرکتی باشد که موفق شده در طی ۹ سال گذشته جایزه موسوم به Energy Star را از آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) دریافت کند.

https://pvst.ir/cj3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو