skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ثبت سفارش هیچ برند موبایلی ممنوع نیست

۹ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ثبت سفارش هیچ برند موبایلی ممنوع نیست

رئیس سازمان توسعه تجارت، دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه و رئیس اتاق اصناف تهران می‌گویند ثبت سفارش هیچ برند تلفن همراهی ممنوع نیست. در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع تلفن مقرر شد سازمان توسعه تجارت سازوکاری طراحی کند تا با کمترین فشار به منابع ارزی دولت، تلفن همراه با پایین‌ترین قیمت به دست مصرف‌کنندگان برسد.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع تلفن همراه که روز گذشته (۸ خرداد) برگزار شد، علیرضا پیمان‌پاک رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد واردات هیچ برند موبایلی ممنوع نیست و تمامی گوشی‌های تلفن همراه همچون گذشته باید امکان ثبت سفارش داشته باشند.

در این جلسه گزارشی از وضعیت بازار و روند عرضه و تقاضای تلفن همراه توسط اصناف و واردکنندگان ارائه شد تا برنامه‌ریزی‌های تخصصی پیرامون روند تامین موبایل، ثبت سفارش، نحوه تخصیص و تامین ارز مورد نیاز به منظور تنظیم بازار تلفن همراه کشور صورت گیرد.

همچنین مقرر شد سازمان توسعه تجارت با مشورت انجمن و اتحادیه، سازوکاری طراحی کند تا با کمترین فشار بر منابع ارزی دولت، به بهترین نحو موبایل وارد کشور شود و با کمترین قیمت به دست مصرف‌کننده نهایی برسد. علاوه بر این، پیگیری‌هایی فوری در خصوص از صرفه انداختن سوءاستفاده از واردات به رویه مسافری صورت گیرد تا تجارت قانونی در مسیر همواری انجام شود.

همچنین در خصوص فعالیت بیشتر شرکت‌های واردکننده نیز با توجه به رتبه‌بندی، ممیزی و ضرایب وارداتی سال‌های گذشته اولویت‌هایی برای شرکت‌های فعال در نظر گرفته شود.

در جهت بهبود در فرایند تخصیص و تامین ارز نیز توصیه شد شرکت‌هایی که بیش از حد امتیاز خود ثبت سفارش داشته‌اند، سریعاً نسبت به ابطال ثبت سفارش مازاد اقدام کنند.

https://pvst.ir/cgm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو