skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ادغام شبکه اتریوم؛ یکی از اتفاقات مهم کریپتو در راه است

۹ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عاشقان کریپتو دل خوشی از ماه مه ندارند و منتظر نشسته‌اند تا ماه به پایان برسد. این ماه جز زیان چیزی برایشان نداشت و با اینکه نمی‌توان پایان این تباهی را پیش‌بینی کرد اما به نظر می‌رسد تا زمانی که ادغام اتریوم به مشکل نخورد این صنعت از چالش فعلی سربلند بیرون می‌رود.

ادغامی که از آن صحبت می‌کنیم یکی از مورد انتظار‌ترین به‌روزرسانی‌های بلاک‌چین اتریوم است که دومین رمزارز جهان را به مدل اثبات سهم می‌برد. تغییری که نگرانی‌های مربوط به تاثیر محیط‌زیستی اتریوم را رفع می‌کند و سرعت تراکنش این رمزارز را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

این ادغام تازه‌ترین مرحله یکی از مسیر‌های چندساله اتریوم است که پیشتر از آن با نام اتریوم ۲.۰ یاد می‌شد و پیشبرد آن بارها به تعویق افتاد. اما مقامات اتریوم از جمله ویتالیک بیوترین، هم‌بنیان‌گذار این بلاک‌چین، از اجرایی شدن این برنامه در ماه آگوست خبر می‌دهند و در این ماه قرار است زنجیره بیکون (Beacon: بلاک‌چینی موازی اتریوم که در حال حاضر به عنوان محلی برای آزمایش اثبات سهم استفاده می‌شود) با زنجیره اصلی اتریوم ادغام شود.

حالا آینده کریپتو تا حدی به موفقیت این برنامه گره خورده و اجرای صحیح یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های تاریخ اتریوم شاید به روزنه امیدی برای تمام صنعت کریپتو تبدیل شود. سرنوشت این پروژه توان جامعه اتریوم را نشان می‌دهد و شاید به افزایش قیمت این رمزارز هم منتهی شود.

با اینکه بسیاری به موفقیت این پروژه امید دارند اما نگرانی‌ها همچنان به قوت خود باقی است. در هفته گذشته زنجیره بیکون یک مراسم «سازماندهی مجدد بلوک» را تجربه کرد که باعث فورک یا تغییر مسیر بلاک‌چین در هفت بلوک متوالی شد (اتفاقی بی‌سابقه در چند سال اخیر). با اینکه ماجرا به مشکل بدخیمی منتهی نشد اما همین موضوع می‌تواند به بحران اعتمادی بینجامد که با وجود پیدایش چندین زنجیره رقیب برای اتریوم فاجعه‌بار است.

البته خوب است اشاره کنیم که توسعه‌دهندگان اصلی این ادغام، با صبر و کوشش خود برای تضمین سلامت این بلاک‌چین جدید تلاش کرده‌اند و جسی پاول، مدیرعامل صرافی رمزارزی کراکن، طی صحبت‌های اخیرش در پادکست دیکریپت گفت تاخیر‌های متعدد فرایند ادغام باعث نگرانی او نشده زیرا برای چیزی به این عظمت، موفقیت از سرعت اهمیت بیشتری دارد.

با اینکه گفته پاول حقیقت دارد اما فرایند ادغام نباید بیشتر از این به تعویق بیفتد. تاخیر بیشتر جامعه اتریوم را به عدم آمادگی متهم می‌کند که یعنی مشکل هزینه گس این شبکه- که یکی از موانع اصلی استفاده عموم است- هیچ‌گاه رفع نمی‌شود. ناتوانی اتریوم در عبور از سیستم اثبات کار نیز قدرت بیشتری در اختیار طرفداران محیط‌زیست و سیاست‌گذارانی می‌گذارد که تا همین امروز هم مشکلات زیادی را برای این صنعت پدید آورده‌اند.

ادغام شبکه اتریوم نه تنها برای این رمزارز بلکه برای صنعت کریپتو اهمیت حیاتی دارد. موفقیت آن ایمان دوباره‌ به وب۳ را تازه می‌کند و تاخیر مجدد یا اجرای نادرست به فروپاشی قیمت و زمستان جدید کریپتو منتهی خواهد شد. همه از جمله طرفداران بیت‌کوین، در انتظار موفقیت ادغام هستند و در سوی دیگر این دوراهی، بازاری بدتر از آنچه شاهد هستیم قرار دارد.

منبع: Decrypt

https://pvst.ir/cge

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو