skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۰۱ خرداد ۱۴۰۱

۷ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیوست ۱۰۱

شماره ۱۰۱ ماهنامه پیوست موضوع تشکل‌های صنفی و سازمان‌های مردم نهاد را به عنوان تیتر یک انتخاب کرده است. آن هم در روزهایی که این تشکل‌ها در شرایط نه چندان مناسبی قرار دارند و به می‌توان گفت به بن‌بست خورده‌اند.

تیتر «بازی بیت و بایت» برای این پرونده انتخاب شده و در صفحات مرتبط با آن، علاوه بر گزارش‌ها و اینفوگرافیک، گفت‌وگوهایی با رئیس سازمان نصر کشور، دبیر هیات عالی نظارت بر تشکل‌های صنفی و دو عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی آمده است.

بیرون از صفحات این پرونده، گفت‌وگویی با مدیرعامل های‌وب درباره تعرفه‌های اینترنت ثابت و توسعه فیبر نوری آمده است.

در بخش باشگاه مدیران، ابتدا دوران کاری و زندگی فرانک نگهدار، مدیر توسعه انسانی پایدار کیسون آمده است و پس از آن استارت‌آپ استودیو پایرتس و شرکت مایکت معرفی شده‌اند.

در بخش خدمت و تجارت ابتدا گزارشی درباره شکاف دیجیتالی در کشور آمده و پس از آن ادغام بانک‌ها و موسسات اعتباری پس از انقلاب بررسی شده است. همچنین گزارش‌هایی درباره استفاده از بیت‌کوین در کیش همزمان با جام جهانی فوتبال و جایگاه نئوبانک‌ها در این بخش جای گرفته‌اند.

در بخش حقوق فناوری، ابتدا نگاهی به قوانین مرتبط فضای دیجیتال در اروپا انداخته شده و پس از آن دو مطلب مرتبط با حقوق بلاک‌چین دیده می‌شود و در نهایت ۳ درس درباره حقوق قراردادهای نرم‌افزاری مرور شده است.

در بخش راه حل، ارتباط میان افسردگی و فناوری بررسی شده و در ادامه گوشی شیائومی 11TPro معرفی شده است.

پرونده بخش جهان نیز به اینترنت اشیای نظامی (IoMT) و جایگاه و آینده آن اختصاص دارد.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۰۱ ماهنامه پیوست در فیدیبو و جار دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

https://pvst.ir/ceu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو