skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ورودی

امیرحسین سعیدی نائینی اولین رئیس نصر کشور

کسب جمعیت از آن زلف پریشان

امیرحسین سعیدی نائینی
اولین رئیس نصر کشور

۷ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شماره ۱۰۱

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ تیر ۱۴۰۱

مأمن و مأوای هر گروه از فعالان اقتصادی که در کسب‌وکاری مشخص فعالیت می‌کنند صنف آنان است. در آنجاست که منتخبان خود را برمی‌گزینند تا به نمایندگی از اعضا، موضوعات مهم کسب‌وکار مربوطه را به گوش هیات حاکمه برسانند و برای رفع مشکلات، مذاکره و در صورت لزوم مبارزه کنند. فعالان صنف فاوا نیز برای داشتن چنین جایگاهی تلاش‌ها و مبارزاتی کرده‌اند و موفق شده‌اند پایگاهی مستقل و مستحکم با پشتوانه مصوبه مجلس شورای اسلامی بنا نهند.

نسخه صوتی این یادداشت را بشنوید:

 

لازم است یادآوری شود که رسیدن به چنین جایگاهی آسان نبود و این مهم آن‌گاه به دست آمد که در نهان و آشکار هم‌نظری بود، در چهره‌هایشان مهر و محبت به یکدیگر بود، دست‌شان در دست هم بود، با همه سختی‌ها که داشتند شمع طرب‌شان روشن بود، خلاصه آنچه امروز کم است آن روز زیاد بود؛ اما از آنجا که دیروز جورها کشیدند هنوز به هوای بهاری دگر نشسته‌اند و در خم گیسوی «نصر» امیدها بسته‌اند؛ اما هر از چند گاهی باد خزان در چمن این سازمان نیز می‌دمد و دل‌ها را رنجه می‌دارد. شاید به خاطر آن است که طرف تعامل دولت است و دولتیان را تمایل بر آن است تا نهادهای مردم‌نهاد از جمله سازمان نصر ذره‌ای خاک شوند و در کوی آنان جای خوش کنند و مطابق میل و سلیقه آنان رفتار کنند که اگر صنف در پی عزم خویش باشد و نه خاک سر کوی آنان، ز چنگ‌شان رها و کارش سامان گیرد و رونق این سازمان با انسجام و اتحاد اعضا زیاد شود؛ ولی اختلاف و انشقاق از اوج سربلندی به خاک پستی می‌اندازد.

منتخبان صنف با توکل بر خدا و به پشتوانه اعضا کمر همت ببندند و بر حل مشکلات یاران همکار خود برخیزند و بدانند در راه رسیدن به اهداف دام بلا زیاد است؛ چه از طرف آنان که در مقام و منصبی نشسته و با گسترش فساد چنگ در گلوی مردم انداخته و چه آنان که مقام و منصبی ندارند ولی بر سر دیگر این سفره گسترده نشسته و خود را کاسب و فعال اقتصادی نامیده‌اند.

امید است منتخبان صنفی‌ در برابر ناملایمات و سختی‌ها سر فرود نیاورند‌ و بار دیگر دوستان هم‌داستان شوند و خاطرجمعی جای پریشانی گیرد که با خاطرجمعی سعادت همدم و دولت نیز همنشین آنان خواهد شد.

این مطلب در شماره ۱۰۱ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۱۰۱ پیوست
دانلود نسخه PDF
https://pvst.ir/ces

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو