skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مسترکارت امکان خرید با چهره را آزمایش می‌کند

۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مسترکارت امکان خرید با چهره را فراهم می‌کند

طرح آزمایشی مسترکارت، تنها چیزی را که برای خرید نیاز دارد چهره کاربران است. طبق اعلام مسترکارت، در این روش برای خرید هر چیزی کافی است به دوربینی مجهز به یک شناساگر بیومتریک لبخند بزنید یا دست تکان دهید. این غول پرداخت قصد دارد شما را هنگام خرید از بیرون آوردن گوشی یا کارت بی‌نیاز کند.

به گزارش پیوست به نقل از CBS، آزمایش اولیه این طرح در برزیل اجرایی می‌شود و طبق اعلام مسترکارت، در آینده‌ای نزدیک شاهد آزمایش بیشتر این طرح در خاورمیانه و آسیا خواهیم بود.

طرح «تسویه‌حساب بیومتریک» مسترکارت که از همان تکنولوژی قفل چهره اپل برای پرداخت بهره می‌برد برای استفاده در خرده‌فروشی‌ها طراحی شده است. افرادی که قصد آزمایش این تکنولوژی را دارند باید از طریق اپلیکیشن یا فروشگاه‌ها در این طرح ثبت‌نام کنند.

طبق اعلام مسترکارت، فروشگاه‌ها از تراکنش‌های سریع‌تر و صف کوتاه سود می‌برند و این برنامه با طرح‌های وفاداری خرده‌فروشان نیز همخوانی دارد.

آجای بهالا، نماینده سایبر و اطلاعات مسترکارت، در بیانیه‌ای گفت: «نحوه پرداخت ما باید با نحوه زندگی، کار و تجارت همپا شود و گزینه‌ای با بالاترین سطح امنیت در اختیار مشتریان قرار دهد. هدف ما از این طرح جدید، ارائه بهترین تجربه به مشتریان و فروشگاه‌ها و البته تضمین امنیت و راحتی است.»

اولین طرح آزمایشی بیومتریک مسترکارت این هفته با همکاری فیس‌پی، یک سیستم پرداخت دیجیتالی، و سوپرمارکت زنجیره‌ای St Marche در سائوپائولو، اجرایی می‌شود. مشتریان در این طرح می‌توانند در پنج سوپرمارکت فعال از این طرح استفاده کنند. طرح‌های آزمایشی دیگری هم در آینده در آسیا و خاورمیانه به اجرا درمی‌آید.

عرضه این طرح بیومتریک در حالی است که بسیاری از فروشگاه‌ها و مردم در دوران پاندمی از تکنولوژی پرداخت بدون تماس استقبال کرده‌اند.

شرکت تحقیقات بازار KBV Research، در گزارشی در همین باره اعلام کرده است: همه‌گیری کووید-۱۹ کلید توسعه و پذیرش تکنولوژی‌های بیومتریک بدون نیاز به تماس بود.

این شرکت برآورد کرده است که بازار جهانی تکنولوژی بیومتریک تا سال ۲۰۲۶ به ۱۸.۶ میلیارد دلار برسد.

منبع: CBS

https://pvst.ir/ce5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو