skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نوجوانان دنیا چشم به صنعت فناوری دوخته‌اند

۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آینده تکنولوژی

مطالعه‌ای که کامپتیا (CompTIA) تحت عنوان «دیدگاه‌های دانش‌آموزان درباره فناوری و مشاغل» انجام داده تفکرات نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله را درباره طیفی از مسائل مرتبط با فناوری، مشاغلش و آینده کاری نشان می‌دهد. طبق این مطالعه از هر دو نوجوان، یک نفر شغلی در حوزه فناوری را برای آینده در نظر دارد

به گزارش پیوست، کامپتیا (اتحادیه صنعت فناوری رایانه‌ای) این تحقیق را از دسامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ انجام داده است. نظرسنجی میدانی در استرالیا، بلژیک، کانادا، هند، مالزی، امارات متحده عربی، عمان، عربستان سعودی، بریتانیا و ایالات‌ متحده انجام گرفت و در مجموع ۱۶۷۱ پاسخ‌دهنده در این مطالعه شرکت کردند.

اکثر افراد این گروه سنی، در نقاط مختلف دنیا به گزینه‌های شغلی‌شان فکر می‌کنند و اکثریت مشهود (۶۱ درصد) برنامه‌ای برای آینده دارند. یک نفر از هر دو نفر به شغلی در حوزه فناوری فکر می‌کند یا این شغل را برای آینده‌اش در نظر گرفته‌ است.

فناوری با زندگی نوجوانان گره خورده و این وابستگی بیشتر هم خواهد شد. بخش بزرگ‌تری از نوجوانان شرکت‌کننده در این نظرسنجی که در کشورهایی با اقتصاد نوظهور سکونت دارند معتقدند وابستگی آنها به فناوری افزایش پیدا خواهد کرد (۶۱ درصد افزایش در اقتصادهای نوظهور در برابر ۵۰ درصد افزایش در اقتصادهای در حال‌ توسعه). نوجوانان تصور می‌کنند فناوری مفید و توانمندکننده است و در جهتی مثبت حرکت می‌کند. پسرها (۶۳ درصد) بیشتر از دخترها (۵۴ درصد) نظر مثبتی درباره فناوری دارند و جهت حرکت آن را مثبت ارزیابی می‌کنند.

نوجوانان کشورهای مختلف تا چه اندازه شغلی در حوزه فناوری را برای آینده خود در نظر دارند؟

۶ دانش‌آموز از هر ۱۰ دانش‌آموز گزارش دادند که با روند اتوماسیون و تاثیر احتمالی آن بر آینده مشاغل آشنایی دارند. حدود یک‌پنجم (۱۸ درصد) شرکت‌کننده‌ها شخصی را می‌شناختند که شغلش را به دلیل توسعه فناوری‌های روباتیک و اتوماسیون از دست داده‌اند. نوجوانان بیشتر نگران تاثیر فناوری هستند. هفت نفر از هر ۱۰ نفر نسبت به تاثیر اتوماسیون بر شغل آینده‌شان ابراز نگرانی کرده‌اند. انتظار می‌رود فناوری‌های اتوماسیون باعث شوند از هر ۱۰ دانش‌آموز ۷ نفر به آموزش بیشتر نیاز پیدا کنند.

منبع:CompTIA

https://pvst.ir/ce6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو