skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت پست ۹۸ فرصت شغلی جدید را به بخش خصوصی واگذار می‌کند

سمانه سمیع تحریریه

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

رویداد ایده بازار پست

شرکت پست ۹۸ فرصت شغلی جدید در قسمت‌های مختلف وظایف خود تعریف کرده است و می‌خواهد این فرصت‌های شغلی را به بخش خصوصی واگذار کند.

به گزارش پیوست محمود لیائی مدیر عامل شرکت ملی پست امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور در رویداد نوآوری و کارآفرینی«ایده بازار پست» با اعلام این خبر افزود: قرار است از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این ۹۸ فرصت، دعوت به سرمایه‌گذاری شود.

لیائی تاکید کرد با توجه به سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه نوآوری و حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان آنها می‌خواهند با کمک مرکز نوآوری خود، رقم ۹۸ را به ۳۰۰ برسانند و بتوانند ۳۰۰ فرصت استارت‌آپی برای تولید سرویس و محصول در زمینه خدمات پستی در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار بدهند. او در این زمینه گفت: می‌خواهیم تا پایان امسال شعار حمایت از تولید دانش‌بنیان را به تحقق برسانیم و ۳۰۰ فرصت سرمایه گذاری در حوزه خدمات پستی را فراهم کنیم.

زارع پور وزیر ارتباطات
زارع پور با حضور در نمایشگاه جانبی دستاوردهای نوآورانه شرکت‌های دانش بنیان د رحوزه پست با استارت‌آپ‌های حاضر در نمایشگاه صحبت کرد.

استفاده از ظرفیت‌های هوشمندسازی و تحول دیجیتال در شبکه ملی پست

لیائی در ادامه به نقش هوشمند‌سازی و تحول دیجیتال برای ایجاد ظرفیت‌های بیشتر در پست پرداخت و گفت: لجستیک نقش انکار ناپذیری در شرکت ملی پست دارد و ما در این زمینه می‌خواهیم از طریق مرکز نوآوری، با حمایت از استارت‌آپ‌ها ظرفیت را برای هوشمندسازی و تحول دیجیتال در شرکت ملی پست فراهم کنیم. در واقع می‌خواهیم به کمک استارت‌آپ‌ها به غیر از بخش تجزیه مرسوله که وظیفه اصلی شرکت ملی پست تعریف شده است بقیه فرآیندها را برون سپاری کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پست همچنین گفت: از عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات قول گرفته‌ایم بزرگترین کارخانه نوآوری را در شرکت ملی پست ایجاد کنیم و فضای ۲هزار متری کنونی را به ۹هزار متر برسانیم تا فضای مفید و کاربردی در این حوزه برای حمایت از استارت‌آپ‌ها ایجاد شود.

تعیین و تکلیف واقعی‌سازی تعرفه‌ها

لیائی که از آغاز دوره مدیریت خود به لزوم افزایش و واقعی شدن تعرفه‌‌های شرکت ملی پست اصرار دارد همچنین عنوان کرد: واقعی سازی تعرفه‌های پستی قرار بود به زودی صورت بگیرد؛ اما با افزایش قیمت‌ها و تغییر در شرایط هدفمندی رایانه‌ها دولت از لحاظ روانی شرایط را برای افزایش قیمت مناسب ندید اما با وزیر ارتباطات صحبت کرده‌ایم و ایشان قول همکاری به ما در ۱۰ روز آینده را داده‌اند.

او افزود: مسلما افزایش ۶۷درصدی تعرفه خدمات، کمک شایانی به مراکز نوآور و بیشتر کردن انگیزه آنها برای همکاری هم خواهد داشت. در حال حاضر برای جلوگیری ازضررهای میلیاردی روزانه شرکت پست قول تعیین تکلیف ۱۰ روزه را از وزیر ارتباطات گرفته‌ایم.
او همچنین در ادامه به نقش پست در نمایشگاه کتاب اشاره کرد و توضیح داد: در طی یک هفته گذشته از طریق پست به ۱۲۰۰ روستا ۵۰۰۰ مرسوله کتاب رسانده شده است و ما به شدت در سیاست‌‌های جدید خود به استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای حمایت از بحث لجستیک در روستاها توجه کرده‌ایم و «روستا بازار» هم یکی از همین سیاست‌هاست.

هوشمندسازی پست از برنامه‌‌های مهم وزارت ارتباطات است

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برای ساعتی در نمایشگاه جانبی دستاوردهای نوآورانه استارت‌آپ‌‌های دانش بنیان حاضر شد و از استارت‌آپ‌های حاضر در نمایشگاه دیدن کرد. او هوشمند سازی پست را یکی از برنامه های مهم دوره وزارت ارتباطات خود اعلام کرد و گفت: این هوشمند سازی از مرحله قبول مرسوله تا رسیدن مرسوله به دست مردم در حال انجام است. این نمایشگاه نشان می دهد که ما ظرفیت‌های خوبی در تمام این مراحل در بخش خصوصی داریم و با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم پستی هوشمند داشته باشیم.
او درباره فعالیت‌های شرکت‌ها و استارت آپ ها نیز توضیح داد: این موضوع باعث رقابت بین استارت آپ‌ها می شود اما این وضعیت نباید طوری باشد که در یک حوزه تعداد زیادی استارت‌آپ داشته باشیم و در بخش دیگری که مورد نیاز است استارت‌آپی فعال نباشد و باید راهبری و نظارت از طریق شرکت پست وجود داشته باشد تا در تمام مراحل از قبول تا تحویل مرسوله شرکت های نوآور فعالیت داشته باشند.

محمدرضا قادری عضو هیئت مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست
قادری رئیس مرکز نوآوری پست:رویداد ایده بازار پست در زمینه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین است.

هدف تسهیلگری در خدمات است

در بخش دیگری از رویداد «ایده بازار پست» محمدرضا قادری عضو هیئت مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست در زمینه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین گفت: مرکز نوآوری شرکت ملی پست مهر از سال ۱۴۰۰ افتتاح شده است و حالا با بیش از ۷۲ شرکت عضو همکاری می‌کند که از این ۷۲ عضو ۳۰ تا از این مراکز، شتابدهی تخصصی حوزه پست هستند و ۴۲ تا از این استارت‌آپ‌ها به مرحله محصول اولیه نیز رسیده‌اند.
قادری همچنین هدف از ایجاد مراکز نوآوری را ایجاد اکوسیستم فعال در زمینه تسهیلگری و توسعه خدمات خواند و گفت بهبود زیرساخت‌های پست و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان باعث رونق اقتصاد دیجیتال در کشور نیز خواهد شد.

 

https://pvst.ir/cde
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو