skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک: باید سهم ربات‌های اسپم از پلتفرم توییتر مشخص شود

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

ایلان ماسک، بنیان‌گذار اسپیس‌اکس و مدیرعامل تسلا، از احتمال کاهش قیمت پیشنهادی خود برای توییتر خبر داد. او روز سه‌شنبه (۱۷ مه) گفت، اگر سندی ارائه نشود که نشان دهد سهم ربات‌های اسپم کمتر از ۵ درصد مجموع کاربران است، پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری او لغو می‌شود. او همچنین چند ساعت قبل گفت ممکن است برای خرید این شبکه اجتماعی قیمت کمتری ارائه کند.

به گزارش پیوست، به نقل از آی‌بی‌تایمز، ماسک در توییتی گفت: «پیشنهاد من برپایه دقیق بودن مستندات توییتر در SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) بود. دیروز، مدیرعامل توییتر علنا از ارائه سند برای اثبات سهم کمتر از ۵ درصد (حساب‌های اسپم) امتناع کرد. تا زمان ارائه چنین سندی، امکان پیشبرد قرارداد وجود ندارد.»

ماسک پس از اینکه هفته گذشته (دومین هفته ماه مه) قرارداد خرید را تا دریافت اطلاعات تکمیلی درمورد حساب‌های اسپم متوقف کرد گفت حس می‌کند این حساب‌ها حداقل ۲۰ درصد از کاربران توییتر را تشکیل می‌دهند و این مقدار با برآورد کمتر ۵ درصدی توییتر فاصله زیادی دارد.

او روز دوشنبه ۱۶ مه در کنفرانس All-In Summit 2022  میامی گفت: «نمی‌توان برای چیزی که از ادعای آنها خیلی بدتر است همان قیمت را پرداخت کرد.»

ماسک در این کنفرانس در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد با قیمت دیگری امکان پذیر است گفت: «به نظر من این گزینه روی میز است. هرچه سوالات بیشتری می‌پرسم، نگرانی‌هایم بیشتر می‌شود.»

«آنها ادعا می‌کنند که روش پیچیده ای دارند و هیچکس توان درک آن را ندارد… اما این روش معمای عجیب یا حتی پیچیده‌تر از روح انسان یا چنین چیزهایی که نیست.»

قیمت سهام توییتر روز دوشنبه با بیش از ۸ درصد سقوط قیمت کار خود را با قیمت ۳۷.۳۹ درصد به پایان رساند، قیمتی پایین‌تر از روزی که ماسک در ماه آوریل سهام خود در توییتر را علنی کرد که باعث شده بسیاری ادامه روند خرید با قیمت قبلی را زیر سوال ببرند.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، روز دوشنبه در پاسخ به انتقادات ماسک از نحوه اداره حساب‌های ساختگی گفت برآورد‌های این شبکه اجتماعی از حساب‌های اسپم پلتفرم در چهار سه‌ماهه گذشته «کمتر از ۵ درصد» بوده است.

آگراوال گفت، از آنجایی که برای تشخیص اسپم بودن یک حساب به اطلاعات عمومی و خصوصی نیاز است، امکان شبیه‌سازی یا بازتولید برآورد توییتر وجود ندارد. این برآورد از سال ۲۰۱۳ تا به امروز یکسان بوده است.

ماسک دفاعیه آگراوال از این روش را با یک «ایموجی پو» پاسخ داد. او نوشت: «پس تبلیغ‌کنندگان چطور از بازده پولشان مطلع می‌شوند؟ این موضوع از ارکان اساسی سلامت مالی توییتر است.»

ماسک به تغییراتی در وضعیت نظارتی توییتر متعهد شده و تصمیماتی مثل مسدودیت حساب دونالد‌ ترامپ را تندرو خوانده و مبارزه با «ربات‌های اسپم» را وعده داده است.

او همچنین در کنفرانس میامی در توضیح اهدافش برای این شبکه اجتماعی گفت، پذیرای ایده‌ای مثل تبدیل توییتر به نسخه غربی «وی‌چت» است. این سوپراپلیکیشن چینی، امکان خرید، ارسال‌پیام و پست شبکه‌اجتماعی را در غالب یک اپلیکیشن واحد فراهم می‌کند.

به گفته ماسک «چنین اپلیکیشنی [برای غرب] بسیار مفید است.» او در ادامه گفت هنوز مطمئن نیست که آیا این اپلیکیشن باید به سوپراپلیکیشنی مثل وی‌چت تبدیل شود و یا نیاز به بازسازی از صفر دارد اما از یک چیز اطمینان دارد: «وجود چنین چیزی ضروری است.»

ماسک در جهت شناسایی ربات‌ها به آزمایش نمونه‌هایی تصادفی از کاربران توییتر اشاره کرد هاست. به گفته او «احتمال دارد که بیش از ۹۰ درصد کاربران فعال روزانه» ربات اسپم باشند.

طبق برآورد محققان مستقل، چیزی بین ۹ تا ۱۵ درصد از میلیون‌ها پروفایل توییتری ربات‌ها هستند. ربات‌های اسپم یا حساب‌های جعلی برای دستکاری یا فعالیت مصنوعی در پلتفرم‌هایی مثل توییتر طراحی می‌شوند.

توییتر در حال حاضر برای ثبات نام نیازی به مدارک شناسایی واقعی ندارد و پروفایل‌های خودکار، تقلیدی و مستعار را مجاز می‌داند.

البته این شبکه اجتماعی جعل هویت و اسپم را ممنوع دانسته و اگر هدف از حسابی «کلاهبرداری و تاثیر سوء بر دیگران» با شرکت در کلاهبرداری، کارزارهای آزارگرانه یا افزایش مصنوعی مشارکت باشد، حساب کاربری را مجازات می‌کند.

اظهارنظرهای ماسک در برابر مخاطبان باعث شده تا بار دیگر نگرانی درمورد افشای اطلاعات تاثیرگذار بر بازار افزایش یابد.

ماسک که در حال حاضر به پست‌های رک و راست توییتری شهرت دارد، گذشته‌ای پرکشمکش با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را پشت سر گذاشته است. حتی همین حالا هم یک قاضی ایالات متحده او را به اتهام تلاش برای فرار از قرارداد SEC کوبیده است. براساس این قرارداد، SEC می‌تواند بر توییت‌های تسلای ماسک نظارت داشته باشد.

منبع: IbTimes، FT

https://pvst.ir/cd9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو