skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌و‌کار

سهاب محبعلی

سهاب محبعلی مدیر روابط عمومی فیدیبو

روابط عمومی به مثابه یک موقعیت دراماتیک

سهاب محبعلی
سهاب محبعلی
مدیر روابط عمومی فیدیبو

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

این روزها درباره روابط عمومی و تصویر درست برند در ذهن مخاطب، کارگاه‌ها، نشست‌ها و دوره‌های آموزشی زیادی برگزار می‌شود. البته که بسیار موثر و نتیجه‌مند است و می‌تواند در بهبود دانش متخصصان این حوزه یاری‌رسان باشد.

اما مساله اصلی اینجاست در دل اکوسیستم استارت آپی، جایی که شما در بخش محصول و مارکتینگ هر روز شاهد رشد و به‌روز شدن شرکت‌ها هستید، هنوز برخی از مدیران نقش و جایگاه روابط عمومی را اساسا نمی‌شناسند و یا به‌طور کلی در مسیر اشتباه قرار داد‌ه‌اند.

باید بگویم مدیر عزیز محترم، مدیر روابط عمومی مسئولیت بزرگتری دارد تا اینکه تیم crm را سازماندهی کند تا پاسخگوی مشکلات کارفرماها و یا کاربران شما باشد.

مدیر محترم و توانمند، مدیر روابط عمومی با ارائه استراتژی مناسب و بلند مدت می‌تواند میزان فروش شما، جایگاه فکری در ذهن مخاطب، حجم برند و… را افزایش دهد ولی قرار نیست هر اقدام روابط عمومی به‌طور مستقیم به فروش بیشتر شما منجر شود که هر روز پیگیر آورده فلان کمپین باشید.

مدیرعامل برخی سازمان‌ها و موسسات ملی بزرگ، هنوز هم از روابط عمومی انتظاری که دارند، ارسال خبر به رسانه‌ها و برگزاری ایونت‌هاست که دخالت‌های پرشمارشان بعضا منجر به این می‌شود که از مدیر روابط‌عمومی انتظار دارند شخصا تمام بنرهای ایونت را نصب کند ولی درواقع سازماندهی یک ایونت با هدف و مخاطب خاص و با تاکتیک‌های موثر در زمره وظایف روابط عمومی است و اجرا و پشتیبانی باید از سمت دیگری از شرکت هدایت شود.

دوستانی که امروز مدیرعامل یک استارت‌آپ، کسب‌وکار و یا تجارت بزرگ هستید، تولید محتوا مستقیما می‌تواند تصویر برند شما را آنچنان تغییر دهد که شاید در بیست سال هم امکان چنین رشدی را متصور نمی‌شدید ولی بی‌تفاوتی به بحث اعتبار و شهرت برند می‌تواند ظرف یک روز تمام دستاوردهای بیست سال شما را نابود کند، پس ریتم  و استمرار را در بحث روابط عمومی فراموش نکنید.

برای هر شرکتی داشتن روابط عمومی نتایج شگفت‌انگیزی به بار می‌آورد و داستان‌هایی که مردم از شما می‌گویند، فردای برند و کسب‌وکار شما را می‌سازد.

وقت آن است دیدگاه‌ها را تغییر دهید. از همین امروز برای یکسال آینده برای روابط عمومی برنامه داشته باشید و راهکارهای جدید را امتحان کنید. از همان ابتدا در بودجه‌بندی همه چیز را وابسته به اقداماتی که برای شما درآمدزا هستند، نکنید. جایگاه شما در بازار ربطی به فلان کمپین بازاریابی و فروش ندارد. بزرگی اسم برند را حجم فروش شما نمی‌سازد. مجموعه داستان‌هایی خواهند ساخت که مخاطبان از شما می‌شنوند و درباره شما می‌گویند.

روز روابط عمومی را به همه تلاشگران این عرصه تبریک می‌گوییم.

https://pvst.ir/cd2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو