skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بنیان‌گذار Terra با ارائه طرح احیای لونا سکوتش را شکست

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ترا-لونا

مدیرعامل Terra Labs، برای احیای شبکه ترا پیشنهاد بازسازی بلاک‌چین این شبکه و بازنشانی کل عرضه توکن‌ها به یک میلیارد واحد را ارائه کرد.

به گزارش پیوست، دو کوون (Do Kwon)، مدیرعامل Terra Labsو یکی از بنیان‌گذاران این مجموعه بلاخره پس از سقوط ارزش رمزارز لونا، سکوت خود را شکست و پیشنهادی برای احیای این شبکه ارائه کرد. با توجه به صحبت‌های او حتی اگر ارزش توکن لونا به صفر رسیده باشد باز هم میلیاردها دلار توکن UST (استیبل کوین شبکه ترا) همچنان در گردش است.

طرح احیای شبکه ترا

مدیرعامل Terra Labs معتقد است اکوسیستم و جامعه ترا باید به دلیل ارزشی که ارائه می‌دهد، حفظ شود و جامعه ترا نیز باید زنجیره را برای حفظ اکوسیستم و جامعه توسعه‌دهندگان بازسازی کنند.

اما ایده او که همان بازنشانی عرضه لونا به یک میلیارد توکن است، شامل چند بخش می‌شود:

  • واگذاری ۴۰ درصد از این توکن‌ها به دارندگان، قبل از جدا شدن UST از دلار
  • تخصیص ۴۰ درصد دیگر به کسانی که در زمان این تحولات، UST دارند
  • تخصیص ۱۰ درصد بین دارندگان LUNA
  • نگهداری و استفاده از ۱۰ درصد باقی‌مانده در جهت توسعه شبکه

از نظر Kwon این نحوه توزیع دوباره توکن کاملا منطقی است؛ زیرا اون اعتقاد دارد دارندگان UST باید سهم بزرگی از شبکه را در اختیار داشته باشند. اما این نحوه توزیع تاکنون با سوالاتی مواجه شده که برای آنها پاسخی ارائه نشده است. از جمله سوالات مطرح شده نحوه تفکیک aUST یا wLUNA و یا دیگر توکن‌های معادلی است که در صرافی‌های غیرمتمرکز خرید و فروش شده و برای آنها در این روش توزیع جدید جایگاهی در نظر گرفته نشده است.

ابراز تاسف بنیان‌گذار لونا از فاجعه پیش آمده

بنیان‌گذار لونا درست یک هفته بعد از اتفاق وحشتناکی که برای این رمزارز افتاد به آن واکنش نشان داد. او در اکانت توییتر خود از این که شبکه ترا باعث ایجاد دردسر زیادی برای کاربران شده است، ابراز ناراحتی و اعلام کرد: از این وضعیت هیچ سودی نصیب او نشده است. Kwon در رابطه با بنیاد لونا هم اعلام کرد هیچ موسسه‌ای که به آنها وابسته است از این حادثه سودی نبرده‌اند و خود او هم دارایی‌هایی که به‌صورت لونا یا UST داشته را در این بحران نفروخته است.

یکی از بنیان‌گذاران Dogecoin، بیلی مارکوس، به Do Kwon توصیه کرد که صنعت کریپتو را ترک کند: توصیه من این است که تلاش برای آوردن قربانیان جدید و تامین مالی قربانیان قبلی را متوقف کنید و این فضا را برای همیشه ترک کنید.

بنیان‌گذار لونا هنوز در واکنش به این انتقاد و انتقاد‌های مشابه صحبتی نکرده است.

https://pvst.ir/ccn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو