skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نشان سخنگوی جدید خود را معرفی کرد

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نشان

نقشه و مسیریاب نشان در نسخه جدید خود «منیژه‌ جدید» را به عنوان دستیار صوتی هوشمند جدید این اپلیکیشن معرفی کرده است. منیژه نسبت به نسخه‌ی قبلی، با لحنی انسانی و غیر روباتیک صحبت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی نشان، نقشه و مسیریاب نشان نسخه‌ جدید منیژه نسبت به نسخه‌ قبلی از هوش مصنوعی کارآمدتری برخوردار است و می‌تواند دستورات صوتی و نام خیابان‌ها را با لحنی انسانی و غیر روباتیک بیان کند.

تلفظ دقیق نام کوچه و خیابان‌ها از اولین نسخه نشان در پاییز ۱۳۹۶ در این اپلیکیشن وجود داشت اما کاربران برای شنیدن نام خیابان‌ها باید لحن روباتیک و خشک سخنگوی قدیمی را می‌پذیرفتند یا به سراغ سخنگوی جدیدتری می‌رفتند که صدایش به شکل استودیویی ضبط‌شده بود اما نام خیابان‌ها را اعلام نمی‌کرد.

جواد عامل مدیرعامل نشان
جواد عامل مدیرعامل نشان: دستیار صوتی جدید با کمک هوش مصنوعی نام تمام خیابان‌ها را به شکلی انسانی و رساتر بیان می‌کند.

حالا نقشه و مسیریاب نشان اعلام کرده سخنگوی تازه‌اش که «منیژه‌ جدید» نام دارد پس از یک سال تلاش و همکاری با یک شرکت داخلی، آماده عرضه شده است.

جواد عامل، مدیرعامل نقشه و مسیریاب نشان، در خصوص چگونگی آماده‌سازی سخن‌گوی جدید نشان گفت: «شیوه آماده‌سازی این دستیار صوتی ترکیبی از آواسازی در استودیو با استفاده از گویندگان حرفه‌ای و سپس به‌کارگیری الگوریتم‌های جدید و هوشمندتر برای تبدیل دستورها و متن به گفتار (Text-to-Speech) بوده است. به این شکل دستیار جدید در کنار لحنی انسانی، به کمک هوش مصنوعی جدید نام تمام خیابان‌ها را نیز به شکلی رساتر بیان می‌کند.»

دستیار صوتی جدید نشان با آپدیت این اپلیکیشن برای تمام کاربرانی که پیش‌فرض سخنگویشان یکی از سخنگوهای فارسی است فعال می‌شود و کسانی که سایر زبان‌ها نظیر ترکی و کردی را به عنوان پیش‌فرض انتخاب کرده‌اند می‌توانند از قسمت تنظیمات/سخنگو، «منیژه جدید» را انتخاب کنند. اکنون در نقشه و مسیریاب نشان، ۱۲ سخنگو به زبان‌های فارسی، ترکی آذری، کردی و عربی فعال و قابل استفاده است. این سخنگو دومین آپدیت مهم نشان در ماه‌های اخیر پس از عرضه‌ قابلیت‌های «رادیو نشان» و «کنکاش» است.

https://pvst.ir/cbm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو