skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نسخه‌های جدید کاراکتر علی‌بابا رونمایی شد

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

شرکت سفرهای علی‌بابا با هدف برقراری ارتباط صمیمانه‌تر با مخاطبان و انتقال حداکثری ویژگی‌های شخصیتی برند از نسخه‌های جدید کاراکتر خود، مِسکات، رونمایی کرد.

به گزارش روابط‌عمومی علی‌بابا، در نسخه‌های جدید کاراکتر علی بابا (مِسکات) که قرار است از این پس خارج از فرم مشخص، با هویتی واحد در تمام بستر‌های ارتباطی حضور داشته باشد، عناصر هویت‌ساز ثابت مانده، اما کاراکتر در فرم‌های مختلف مثل دوبعدی، سه‌بعدی و پیکسل‌آرت و موقعیت‌های متفاوت همچون تاریخی، هنری، امروزی و آینده قرار گرفته است تا به عنوان یک هویت زنده متناسب با پیام، رسانه و مخاطب با مخاطبانش ارتباط برقرار کند.

هدف اصلی این تحول برقراری ارتباط صمیمی‌تر با مخاطبان و انتقال حداکثری ویژگی‌های شخصیتی برند عنوان شده است. مسکات یا همان کاراکتر، یکی از مهم‌ترین عناصر هویتی و از دارایی‌های ارزشمند برندهاست که می‌تواند طیف وسیع و متنوعی از پیام‌های پیچیده را به مخاطب منتقل کند.

کاراکتری جدید با حفظ عناصر هویتی

آرش خسرویان، مدیر بازاریابی علی‌بابا، در این‌باره گفت: «در تحقیقات بازار متوجه شدیم که مسکات علی‌بابا تاثیر بسیار زیادی در موفقیت ارتباطات سازمان داشته است. تبلیغات ما را از سایر رقبا متمایز کرده، موجب یکپارچگی ارتباطات برند شده، نقش مهمی در جلب توجه مخاطب به آگهی‌ها داشته و مهم‌تر از همه، باعث شده مخاطب به راحتی پیام‌های علی‌بابا را تشخیص دهد و به خاطر بیاورد.»

آرش خسرویان
آرش خسرویان، مدیر بازاریابی علی‌بابا

او ادامه داد:‌ «این در حالی است که محدودیت‌های فرمی مِسکات (مثل انسان واقعی بودن) که به دلیل ملاحظات استراتژیک سازمان در سال‌های گذشته تببین شده بود، دست ما را برای استفاده در فضاهای مختلف بسته بود و به تبع آن ارتباط صمیمی با مخاطب به درستی برقرار نمی‌شد. بنابراین تصمیم گرفتیم مسکات جدید علی‌بابا را در عین حفظ عناصر هویت‌ساز مثل شال‌گردن، دستار، رنگ زرد جلیقه و مدل خاص مو، از قید فرم خارج کنیم تا از آن در راستای اتصال پیام به صورت حداکثری بهره ببریم.»

برندی با شخصیت جادوگر

رامین پهلوان حسینی، مدیر استودیو دیزاین علی‌بابا، در ادامه این رویداد با بیان اینکه مسکات علی‌بابا باید از دنیای واقعیت به دنیای تصویرسازی قدم می‌گذاشت گفت:‌ «با این‌ حال در کشاکش مسیر متوجه شدیم آنچه تاکنون طراحی شده، با اینکه در فضاهایی مثل بیلبورد و تبلیغات محیطی مناسب است، در بسترهای همچون وب‌سایت یا فضای مجازی کارایی لازم را ندارد. این محدودیت که در گذشته با مِسکات قبلی نیز وجود داشت ما را به سمت تغییر اساسی در رویکردها سوق داد. در نتیجه دوباره به شخصیت (آرکتایپ) برند بازگشتیم و آن را مرور کردیم.»

او بر این باور است که رسالت علی‌بابا به‌ عنوان برندی با شخصیت «جادوگر»، ایجاد تحولات اثربخش و مفید در زندگی مخاطب و وعده این تحول به آنهاست.

پهلوان حسینی در این باره توضیح داد: «برندی با شخصیت جادوگر، نوآور، رویاپرداز و خالق لحظه‌های جادویی است. اینجا بود که کلید قفل را پیدا کردیم و کلیدواژه «تحول»، به نقطه شروع دوباره در مراحل طراحی و درون‌مایه اصلی مسکات جدید تبدیل شد. بنابراین به روز اول برگشتیم و جهانی نو برای مسکات خلق کردیم. مسکاتی که نه تنها قادر به متحول کردن جهان اطرافش است، بلکه خود دائم در حال تحول است.»

https://pvst.ir/cbj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو