skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نمایشگاه کتاب، کتاب‌های الکترونیکی را کنار اغذیه‌فروشی‌ها جا داد ناشران کتاب صوتی: در نمایشگاه کتاب حاضر نمی‌شویم

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

فعالان نشر دیجیتالی و صوتی ایران به دلیل اختصاص محل نامناسب به آنها در نمایشگاه کتاب، با صدور بیانیه‌ای علام کردند در این نمایشگاه حاضر نخواهند شد. مسئولان برگزاری نمایشگاه فضای کنار اغذیه‌فروشی‌ها را برای این ناشران در نظر گرفته بودند.

به گزارش پیوست، ۱۶ ناشر کتاب صوتی و دیجیتالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: «با توجه به جنس محتوای عرضه‌شده، منطق و انصاف حکم می‌کند که «ناشران کتاب‌های الکترونیکی و صوتی» در کنار ناشران عمومی کتاب جا بگیرند، اما بعد از نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های بسیار، مسئولان امر در نهایت پیشنهاد کردند که این ناشران با پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور تجاری، غرفه‌ای کوچک در حیاط، کنار غرفه‌های اغذیه‌فروشی اجاره کنند یا به محل استقرار فروشندگان محتوای نامکتوب (مانند سی‌دی‌های آموزشی) بروند. به همین دلیل، ما پلتفرم‌ها و ناشران صوتی و دیجیتالی، اعتراض خود را اعلام کرده و در این نمایشگاه حضور پیدا نمی‌کنیم.»

این بیانیه تاکنون به امضای ۱۶ ناشر دیجیتالی و کتاب صوتی شامل طاقچه، فیدیبو، کتابراه، نوین کتاب گویا، شادن پژواک، آوانامه، ماه‌آوا، آی‌قصه، آوارسا، نوار، دانی، نبات، واوخوان، لحنی دیگر، پژوهان و پاتوق کتاب رسیده است.

طبق آنچه در متن این بیانیه آمده است: با وجود پیگیری‌های فعالان نشر دیجیتالی کتاب، هنوز این گروه از بازیگران حوزه فرهنگ جای مشخصی در نمایشگاه کتاب تهران ندارند.

بنا بر اعلام امضاکنندگان این بیاینه، متاسفانه مسئولان برگزاری این دوره از نمایشگاه، با وجود پیگیری و درخواست‌های مکرر، فرصتی برای حضور این طیف از جامعه نشر ایجاد نکردند.

https://pvst.ir/cbe

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو